Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, 28.07.2018, 18:30 h, Stadion Maksimir
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Hrvoje Radić
Ivan Krstanović 90'+2'
4:0(3:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Mihaela Bradovski • subota, 28.07.2018.

U prvom kolu Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je upisala vrlo visoku pobjedu protiv Intera i tako na najbolji način ušla u novu sezonu...

Komnen Andrić
46'
15
Marko Vukčević
46'
33
Tomislav Valentić
73'
Samir Toplak

Iako je ostala bez Majera i Šunjića, dvije ključne karike u veznoj liniji, Lokomotiva je pokazala kako je i dalje opasna te da će i bez njih biti dobra. U Maksimiru je ugostila Inter i lakoćom ga svladala s 4:0.

Zaprešićani su u susret ušli dosta oslabljeni u odnosu na prošlu sezonu, posebno su bili nesigurni u obrambenoj fazi gdje će Samir Toplak imati dosta posla.

Lokomotiva je povela u desetoj minuti nakon lijepe akcije. Karačić je probio desne stranu gdje ga je pratio pomalo nonšalantno Ajayi, odlično je centrirao prema Babiću, a on s Nekićem na leđima skreće loptu preko Kelave u suprotni kut.

Ušla je Lokomotiva tako jako dobro u utakmicu, praktički iz prvog napada stigla je do vodstva i stavila goste pod pritisak.

U 24. minuti već je 2:0 nakon velike pogreške obrane Intera, ali i nove dobre akcije Lokosa. Ivanušec je izveo korner, poslao prizemnu loptu u 16 metara, obrana gostiju ostala je stajati, a Radonjić se izvukao, došao u odličnu poziciju i zabio s nekih 12-13 metara.

Inter je izgledao dosta loše i najopasnije je prijetio preko Muhara udarcima izvana, nekih konkretnijih i opasnijih situacija pred Grbićem nije bilo. Prva kvalitetnija akcija Zaprešićana stigla je nakon pola sata igre kada su gosti spojili nekoliko dobrih dodavanja, do lopte je u 16 metara došao Čeliković, ali puca ravno u Grbića.

S druge strane Lokomotiva je bila daleko učinkovitija i još jednom je pokazala gostima kako se zaključuju akcije. U 34. minuti Kastrati je ostavio loptu za Babića, on si stvara prostor na 17 metara i šalje ne baš jaku loptu u suprotni kut za 3:0.

Toplakovi igrači psihološki su potpuno pali pa su do kraja prvog dijela mogli i Radonjić i Kastrati povećati tu već veliku prednost.

U drugo poluvrijeme Toplak je ušao s Andrićem i Vukčevićem umjesto obojice Nigerijaca i odmah su Zaprešićani postali opasniji. Počeli su stvarati prilike, blizu pogotku u jednom trenutku bio je Bosec koji je zatresao vanjski dio mreže, a Lokomotiva je mogla i do četvrtog gola kada je Radonjić proigrao u kaznenom prostoru Musu, ali Kelava ovaj put dobro reagira.

U ostatku susreta igra se razvodnila, više nije bilo tako velikih i značajnih prilika, ali Lokosi su ipak došli do još jednog pogotka. U sudačkoj nadoknadi Musa je uzeo loptu Bosecu, ušao u 16 metara i proigrao Krstanovića koji rutinski šalje loptu u mrežu s desetak metara za konačnih 4:0.

Visoka pobjeda i u konačnici zaslužena. Lokomotiva je puno bolje otvorila susret, kaznila je pogreške obrane Intera u prvom dijelu i bilo je lako za dovršiti posao kada imate tri gola prednosti.