Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, 28.07.2018, 21:00 h, Rujevica
Suci: Igor Križarić, Miro Grgić, Dejan Berger
Mario Pavelić 27'
2:0(2:0) Gorica
Gorica

Branimir Korać • subota, 28.07.2018.

Za razliku od Dinama, Rijeka je vrlo dobro otvorila novu sezonu i upisala startnu pobjedu protiv novaka u prvoligaškom društvu Gorice...

Gostovanje na Rujevici jedno je od najtežih gostovanja na startu sezone, a vrlo brzo saznala je to i Gorica. Debitant u prvoligaškom društvu u prilično izmijenjenom sastavu u odnosu na prošlosezonski, nije uspio iznenaditi, Rijeka je potpuno zasluženo slavila s 2:0.

Rijeka je očekivano od početka susreta preuzela inicijativu, imala je ogroman postotak vremena loptu u svojim nogama, ali Goričani su gusto stajali na terenu i pokušavali iskoristiti priliku kada su dobili loptu za krenuti u kontranapad.

Ta zatvorena formacija Goričana izdržala je do 20. minute kada je Rijeka došla do vodstva. Heber je proigrao Pavičića koji nije bio u idealnoj poziciji, ali jako dobro se izborio za prostor i poslao loptu u mrežu.

Već u sljedećoj minuti Gorica je bila u prilici doći do poravnanja. Punčec je kasnio s izlaskom iz zaleđa, Zwolinski je dobio loptu i pokušao zaobići Slugu, no on ga čita, odbija loptu do Maslowskog koji pokušava lobom, ali lopta odlazi preko vratnice.

Iako su zaostajali, Goričani su ostali začahureni, a u 28. minuti primili su i drugi pogodak. Špičić je pogriješio na svojoj polovici i prepustio loptu Acostyju koji ulazi u kazneni prostor, a zatim je vraća za Pavelića koji vrlo precizno od suprotne vratnice pogađa mrežu s ruba kaznenog prostora.

Solidnu situaciju za smanjenje zaostatka Goričani su imali svega dvije minute kasnije kada je Zwolinski srušen u solo prodoru na 17 metara, slobodni udarac izveo je dosta loše Špičić koji pogađa živi zid.

Riječani kao da su se zadovoljili s ta dva gola prednosti i nisu tako pritiskali Goricu do kraja prvog dijela, ali su ipak imali jednu sjajnu šansu. U 43. minuti Acosty je povratnom loptom pronašao samog Čanađiju koji posve neometan puca s desetak metara, ali pokraj gola.

I u početku drugog dijela Rijeka je bila bolji i opasniji protivnik, imala je i dalje inicijativu, ali nije stvorila baš tako jak pritisak. Reklo bi se - rutinski je održavala prednost i odrađivala posao.

Gorica je počela nešto pokazivati nakon nekoliko izmjena, a upravo jedan od onih koji su ušli u drugom dijelu, Kristijan Lovrić, opasno je zaprijetio udarcem s ruba kaznenog prostora, no lopta je otišla pokraj vratnice.

Dok je domaćin mirnom igrom u sredini terena držao posjed na svoj strani i privodio susret kraju, Goričani su sporadično pokušavali uopće prebaciti igru pred kazneni prostor domaćina, ali svaki takav izlet brzo je prekinut i lopta je izgubljena.

U konačnici zaslužena pobjeda Rijeke koja je bila bolji protivnik i nije dopustila nikakvo iznenađenje. Gorica je igrala s dosta respekta pa čak i u trenucima kada je domaćin imao dva gola prednosti, nije se usudila potpuno otvoriti.