Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, 29.07.2018, 18:30 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2.002

Branimir Korać • nedjelja, 29.07.2018.

Istra 1961 i Slaven Belupo u Puli su odradili svoj dvoboj prvog kola Hrvatski Telekom Prve lige. Susret je okončan bez pobjednika, a Koprivničanci su bili bliže osvajanju sva tri boda...

Istra 1961 velika je nepoznanica uoči nove sezone i nitko nije mogao procijeniti koliko ova momčad uistinu može. U pripremnom razdoblju nije briljirala, međutim prvo kolo odradila je na dobar način, remizirala je sa Slaven Belupom i tako ponudila razlog za optimizam.

Puležani će svakako biti s vremenom sve bolji, previše je tu novih igrača da bi sve odmah funkcioniralo, a Slaven Belupo s druge strane igrom je pokazao neke pozitivne stvari, ali i pred Tomislavom Ivkovićem je još dosta posla.

Susret je počeo inicijativom gostiju koji su imali više loptu u svojim nogama te su u prvih pola sata dva puta ozbiljnije zaprijetili Čondriću preko Šarlije i Bongonguija, ali vratar domaćina bio je spreman.

Pet minuta prije kraja prvog dijela gosti su stvorili najbolju priliku u dotadašnjem dijelu susreta i nisu je iskoristili. Nakon dobra kombinacije lopta je došla do Bongonguija koji dobro puca, ali Čondrić brani.

Nakon odličnog prvog dijela, gosti su vrlo brzo u drugom poluvremenu poveli. U 52. minuti Goda je pronašao Bongonguija koji puca, a loptu glavom u svoju mrežu skreće Rodriguez.

Mogao je Jelić u 55. minuti riješiti pitanje pobjednika kada je bio u dobroj poziciji, ali previše je čekao i prilika je propala te je kasnije uslijedila kazna.

15 minuta prije kraja Rubić je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru Slavena i nakon dobrog ubačaja glavom je proslijedio loptu u mrežu.

Do kraja susreta mogli su domaćini i do potpunog preokreta, Sane je ubacio za Segada koji puca, ali Marković brani njegov pokušaj.

Ostalo je 1:1, Slaven je bio bolji punih sat vremena, ali nakon što je poveo kao da se zadovoljio tim vodstvom i Istra se uspjela vratiti u utakmicu.