Hrvatska na krilima Šamanića visoko slavila protiv Ukrajine

Petar Jenjić • petak, 03.08.2018.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina pobijedila je Ukrajinu rezultatom 85:62 u razigravanju od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu...

Hrvatska je pobjedom krenula u razigravanje od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu do 18 godina. Protivnik je bila Ukrajina koja je ranije na natjecanju poražena od Španjolske 51 razlike (104:53) te od Srbije s još većih -72 (121:49).

Mladi košarkaši u drugom su poluvremenu uspjeli prelomiti utakmicu na krilima Luke Šamanića i doći do slavlja rezultatom 85:62. U sljedećem dvoboju igrat će protiv Španjolske koja je bila bolja od Grčke 85:70.

Prvo poluvrijeme nikako nije izgledalo dobro s obzirom na to da se Hrvatska nije uspijevala odvojiti, a nakon 20 minuta imala tek poen viška (36:35). Ipak, drugi dio bio je bolji, mladi su hrvatski košarkaši treću četvrtinu dobili s 24:12, a posljednju otvorili s 8:2 te mirno zaključili dvoboj.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Luka Šamanić s 29 poena (5:7 za dva, 5/5 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i deset skokova, po 11 koševa dodali su Kruno Macner, Jan Palokaj (sedam asistencija) i Jure Planinić (12 skokova). Najbolji je kod Ukrajine bio Andrij Gricak s 11 koševa i sedam skokova.