Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 03.08.2018, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Goran Gabrilo, Miro Grgić, Mario Pepur
Marin Leovac 45'
3:0(2:0) Istra 1961
Istra 1961

Branimir Korać • petak, 03.08.2018.

Puno bolji nastup Dinama nego što je to bio slučaj u prvom susretu protiv Rudeša. Ozbiljniji i kvalitetniji nastup i glatka pobjeda protiv Istre 1961 koja je kvalitetom ipak daleko od Modrih...

Dvoboj protiv Istre 1961 bio je potpuno drugačiji od onog susreta s Rudešom. Ovaj put Nenad Bjelica nije promijenio svih 11 igrača, Modri su odigrali kvalitetnu utakmicu i rutinski su slavili s 3:0.

Stvorili su domaćini puno prilika, postigli tri gola, a na kraju Bjelica može žaliti što realizacija nije bila još bolja.

Dinamo je rano došao do vodstva, već u 13. minuti Istrina obrana je kapitulirala. Dosuđen je slobodni udarac iskosa s desne strane, izvrsno ga je izveo Hajrović, a odlično se u teškoj situaciji snašao Gavranović koji prosljeđuje loptu u mrežu.

Gavranović je bio vrlo raspoložen, u 19. minuti imao je dobru priliku kada je pucao s ruba kaznenog prostora, no Čondrić je ovaj put odlično reagirao da bi dvije minute kasnije još jednom Gavranović poslao glavom loptu u mrežu, ali pogodak ovaj put nije bio priznat zbog prekršaja u napadu.

Dinamo je igrao dobro, puno bolje nego protiv Rudeša i uporno je tražio novi pogodak. U 25. minuti blizu njega bio je Dani Olmo koji je primio loptu na 20 metara, dobro se namjestio na udarac i ciljao gornji kut, ali lopta je otišla malo preko grede.

Uslijedilo je mirnije razdoblje igre, Dinamo je i dalje dominirao, no prilike su izostale do završnice prvog dijela. Tada je prvo Gavranović propustio realizirati zicer za 2:0, ali u 45. minuti Modri ipak povećavaju vodstvo. Odlična akcija Dinama, Oršić je proigrao Gavranovića koji ulazi do gol aut linije, vraća loptu Leovcu, a on iz blizine zabija za 2:0.

Koliko su Modri dominirali u prvom dijelu, dovoljno pokazuje statistika na odmoru, Dinamo je imao 11 udaraca na gol od čega sedam u okvir, a Istra nijedan pokušaj. Osim toga lopta je bila u posjedu Modrih 68 posto vremena.

I u nastavak susreta Dinamo je ušao jako dobro. Niti dvije minute nakon početka drugog poluvremena Hajrović je povukao napad po desnoj strani, prizemno proigrao Gavranovića koji krasno sa sedam-osam metara petom skreće loptu u mrežu.

Pritisak Modrih se nastavio pa je tako svaki ulazak u 16 metara izgledao vrlo opasno. Blizu pogotka tako su bili Oršić koji je pucao s 15 metara malo preko gola i Gavranović nakon još jedne lijepe akcije poslije kornera, no njegov pokušaj obranio je Čondrić.

Gosti su i s gol linije izbacivali loptu i to u 64. minuti kada je Knežević dobro pucao nakon povratne lopte. Ubrzo je u igru ušao i Poljak Damian Kadzior koji je debitirao u Dinamovom dresu i u 71. minuti imao priliku postići i četvrti pogodak, ali njegov pokušaj je Čondrić obranio.

Do kraja susreta Dinamo je lakoćom kontrolirao susret, sporadično zaprijetio i iskupio se za onaj neugodni remi protiv Rudeša na početku sezone.