Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 05.08.2018, 18:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2051
Rudeš

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.08.2018.

Osijek je u Gradskom vrtu upisao i drugu ovosezonsku pobjedu. Nakon što je na startu sezone visoko slavio protiv Hajduka, sada je bio bolji i od Rudeša...

Nisu Rudešani uspjeli kreirati još jedno iznenađenje, ali odigrali su solidnu utakmicu protiv Osijeka i u završnici zaprijetili velikim povratkom. Imao je Osijek prednost 3:0, ali s dva gola Tomislava Mrkonjića gosti su opasno zaprijetili.

Susret je počeo dosta mirno, dugo se čekalo na prve prave prilike i u prvih 25 minuta nismo vidjeli ništa vrijedno spomena.

Prva prava prijetnja pretvorena je u pogodak. U 26. minuti Osijek je izveo korner s desne strane, Henty nije najbolje zahvatio loptu, ona dolazi do Mirka Marića koji je u padu iz blizine šalje u mrežu.

Pogodak je pokrenuo Osječane koji već dvije minute kasnije imaju novi zicer. Marić je sjajnim dodavanjem pronašao Mudražiju u kaznenom prostoru, ali on ne zahvaća loptu na željeni način i ne pogađa unutar okvira gola.

Kada već nisu tu došli do pogotka, Osječani su zabili iz sljedeće akcije. Hajradinović je iz sredine na nekih 20 metara od gola pronašao Marića, Rudešova obrana reagirala je jako loše i ostavila je Mariću puno vremena i prostora što on koristi i s ruba kaznenog prostora zabija za 2:0.

Marić je igrao sjajno, imao je priliku i u 33. minuti za pogodak kada je ponovno pucao s ruba kaznenog prostora, ali ovaj put Picak je krajnjim naporom odbio loptu u korner.

Pritisak Osijeka je trajao, Rudeš je izgledao potpuno izgubljeno i u zraku je visio i treći pogodak, ali nekako su gosti u narednim minutama izdržali i imali ubrzo i oni priliku preko Vojkovića iz kontre, ali Malenica je bio spreman.

Obrana Rudeša imala je priličnih problema s postavljanjem i loše je reagirala na osječke ulaske u prostor i odbijene lopte, tako je Henty imao još jednu sjajnu priliku u 42. minuti kada je Picak odbio pokušaj Kamenara, Marić je bio na odbijenoj lopti i vratio je do Hentyja koji iz blizine puca preko gola.

I u drugom poluvremenu ista slika. Osijek je konstantno napadao i pritiskao, Rudeš se pokušavao obraniti i spriječiti novi pogodak. Imali su Osječani nekoliko zanimljivih pokušaja u prvih 20 minuta drugog dijela, ali nisu uspjeli stvoriti onu pravu stopostotnu priliku.

U 73. minuti Osijek je ipak došao do trećeg gola. Hajradinović je odlično proigrao Hentyja koji s lijeve strane ulazi u 16 metara, oslobađa se čuvara i onda zabija za 3:0.

Tu se Osijek malo opustio i Rudeš je to kaznio. Pet minuta nakon trećeg gola Mrkonjić je odlično proigrao na lijevoj strani Boršića koji šalje povratnu loptu na 13-14 metara gdje dolazi Mrkonjić i smanjuje na 3:1.

Novi problemi za Osječane dolaze u 83. minuti kada Guti u 16 metara udara po nozi Petrovića i Matoc sudi kazneni udarac. Mirno ga realizira Mrkonjić i vraća neizvjesnost u susret.

Vrlo brzo bilo je vatreno na drugoj strani. Dosuđen je slobodan udarac na 20-ak metara, izveo ga je dosta dobro Bočkaj, Picak odbija loptu do Mioča koji gađa u vratnicu.

Do kraja susreta nije bilo nekih većih uzbuđenja, Osijek nije dopustio Rudešu stvaranje nekog pritiska i borbu za remi te je sustret okončan pobjedom Osijeka 3:2.