Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 05.08.2018, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10408

Petar Jenjić • nedjelja, 05.08.2018.

Posljednja utakmica 2. kola HT Prve lige završena je remijem, na Poljudu su Hajduk i Lokomotiva odigrali 1:1...

Niti u drugoj utakmici sezone Hajduk nije uspio doći do pobjede, a nakon poraza u gostima kod Osijeka, na Poljudu je osvojio tek bod protiv Lokomotive. Susret je završio 1:1, nakon što su Bijeli na poluvremenu sjajnim pogotkom Stanka Jurića imali vodstvo, ali u nastavku susreta bod zagrebačkoj momčadi donio je Ivan Krstanović.

Susret je krenuo onako kako se moglo očekivati, Hajduk je više težio napadu, dok je Lokomotiva igrala u čvrstom bloku, tražeći eventualnu priliku iz kontranapada. Već u četvrtoj minuti prva prijetnja pred gostujućim vratima, ubacio je Toma Bašić iz slobodnog udarca, lopta je proletjela kroz kazneni prostor, a do nje je stigao Jaira da Silva koji puca pored gola.

Nekoliko su puta i Lokosi bili opasni u prvih dvadesetak minuta, prvo je udarac Frana Karačića otišao pored gola, a zatim Lirim Kastrati bio opasan po desnoj strani, no ipak bez prevelike opasnosti za Hajdukov gol.

U 41. minuti vidjeli smo i prvi udarac u okvir gola, pucao je Andre Fomitschow, ali Ivo Grbić je obranio njegov pokušaj. Ipak, dvije minute kasnije Hajduk dolazi u vodstvo, sjajno je opalio Stanko Jurić iz daljine i neobranjivo pogodio protivničku mrežu.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu u igru je ušao Ivan Krstanović, a već dvije minute kasnije i postigao pogodak. Ispala je Hajdukova obrana, Dejan Radonjić proigrao je suigrača u prostoru, a napadač Lokomotive sjurio se u kazneni prostor i poentirao.

Bez prevelikih prilika protekao je nastavak utakmice. Hajduk je pokušavao biti konkretniji, tražio je prilike, ali nije bilo ozbiljne prijetnje sve do 90. minute. Dosta prostora dobio je Bašić, pucao je sjajno, ali još bolje obranio je Grbić.

• narada10806.08.2018. u 00:08
    e jbg, gol sezone, a ipak nema razloga za radosti u Splitu. Brige na sve strane...