Stao je niz poraza, Serdarušić uspješan na startu Portoroža

Petar Jenjić • utorak, 07.08.2018.

Nino Serdarušić uspješno je krenuo na Challengeru u slovenskom Portorožu, u prvom kolu u dva je seta svladao češkog predstavnika Vaclava Šafraneka...

Niz od šest poraza prekinuo je Nino Serdarušić, a prva pobjeda stigla je na startu Challengera u slovenskom Portorožu. Hrvatski tenisač u dva je seta slavio protiv Čeha Vaclava Šafraneka.

Meč je završio sa 7:6, 6:2 nakon sat i 18 minuta provedenih na terenu. U drugom kolu igrat će protiv francuskog tenisača Costanta Lestiennea, inače 224. igrača svijeta.

Prvom break loptom u meču Serdarušić je poveo s 3:1 u prvom setu, ali uzvraća Čeh i vrlo brzo dolazi do poravnanja na 4:4. Spasio je hrvatski tenisač još dvije break prilike do tie-breaka, a u 13. igri od zaostatka 5:3 stigao je do seta s četiri uzastopna poena.

Početak drugog seta pripao je Šafraneku koji je poveo s 2:0, međutim, do kraja nije uspio dobiti nijedan gem. Hrvatski tenisač tri je puta oduzeo servis protivniku i zaključiti meč u svoju korist.