Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, 10.08.2018, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2413

Branimir Korać • petak, 10.08.2018.

Dinamo i Slaven Belupo otvorili su treće kolo HT Prve lige, a Modri su stigli do očekivane pobjede iako je Nenad Bjelica izveo još jednom "rezervnu postavu"...

Nenad Bjelica još jednom je eksprimentirao i u odnosu na prvih 11 koji su krenuli u Astani, promijenio je čak deset igrača. Jedini koji je ostao u igri bio je Mislav Oršić.

Bilo je to nešto bolje nego protiv Rudeša, ali niti ovaj put Dinamo nije briljirao. Jednostavno je nedostajalo previše elemenata koje donose oni najbolji, ali ipak je bilo više nego dovoljno za pobjedu protiv Slaven Belupa.

Od početka susreta Dinamo je imao inicijativu, a Slaven Belupo kao da je kopirao sva svoja ranija izdanja u Maksimiru, postavio se čvrsto s prvim ciljem zatvaranja svih prilaza svom golu. Takvim nastupom i limitirao je Dinamove pokušaje.

Već u trećoj minuti mreža gostiju prvi put se zatresla, glavom je loptu u gol poslao Mislav Oršić, ali opravdano je dosuđeno zaleđe i rezultat se nije mijenjao.

Zato se promijenio u 19. minuti nakon krasne akcije. Damian Kadzior je praktički s centra sjajno proigrao Armina Hodžića koji još bolje prima loptu i nakon okreta pogađa suprotni kut za rano vodstvo Dinama. Kod primanja lopte Hodžić se poslužio i rukom tako da ostaje pitanje je li gol trebao biti priznat.

Nakon toga uslijedilo je mirno razdoblje sve do završnice prvog dijela kada Dinamo dolazi i do drugog pogotka. Nakon ubačaja iz kuta uslijedila je gužva u 16 metara, lopta se dosta odbijala, u konačnici ju je Rrahmani proslijedio do Leškovića koji se dobro snalazi i zabija za 2:0.

Nije to bio nastup za pamćenje, ali Dinamo je iskoristio svoje prilike i ipak zasluženo vodio na odmoru. S druge strane Dominik Livaković u svom prvom ovosezonskom nastupu bio je potpuno besposlen.

U drugom dijelu Modri su rano zaprijetili preko Gavranovića nakon velike gužve na šest-sedam metara, uspio je švicarski reprezentativac poslati loptu prema golu, ali Međimorec ju je izbio s gol linije.

Kadzior se pokazao kao odličan izvođač prekida, nekoliko puta njegove lopte zakuhale su opasnost u kaznenom prostoru Slaven Belupa pa je tako jednom umalo Mendy proslijedio loptu u svoju mrežu, ali ona je otišla malo pokraj gola u korner.

Malo je bilo akcije u drugom dijelu, no Slaven Belupo je u jednom od rijetkih napada ipak došao do smanjenja zaostatka. U 90. minuti Mendy je ušao u 16 metara i poslao povratnu loptu za Bogojevića koji se odlično snašao i iz neugodne situacije skrenuo loptu u mrežu.

Do kraja susreta više se ništa nije mijenjalo i Dinamo je zadržao prednost te upisao pobjedu 2:1.