Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, 11.08.2018, 17:30 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1751

Jan Šneler • subota, 11.08.2018.

Velika Gorica ove sezone mogla bi biti poprište najuzbudljivijih susreta jer već drugi vikend zaredom gledamo iznimno napetu završnicu...

Marko Vukčević
61'
4
Karlo Muhar
63'
11
Ivan Mamut
80'
Samir Toplak

Uoči početka susreta, Gorica je bila favorit protiv zaprešićkog Intera, no sam tijek susreta pokazao je velike slabosti kod domaće momčadi. Slično kao i u susretu protiv Slaven Belupa, Gorica je u posljednjim trenucima utakmice fizički pala i prepustila protivniku inicijativu. Posljedično to je dovelo do drugog poraza Gorice ove sezone.

U prvom dijelu, vrlo rano Gorica je došla do vodstva. Odličnim udarcem Iyayi Atiemwen je pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu. Bolje je Gorica izgledala u uvodnim minutama i mogla je doći do većeg vodstva da je Lukasz Zwolinski bio koncentriraniji u završnici.

Kada se činilo da će se na odmor ići s vodstvom Gorice, Inter je došao do izjednačenja. Aleksandar Jovičić napravio je evidentan prekršaj na rubu šesnaesterca te je sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Precizan je iz jedanaesterca bio Komnen Andrić.

Kako je Inter došao do izjednačenja u posljednjim minutama prvog dijela, tako je i domaći sastav došao do vodstva odmah nakon početka drugog dijela. Veliku pogrešku napravila je gostujuća obrana, točnije Ćulum, Farouk Miya istrčao je sam pred Ivana Kelavu nakon presječenog dodavanja i rutinski ga matirao.

Sve je bilo dobro za Goricu do posljednjih dvadesetak minuta. Slično kao i protiv Slaven Belupa, Gorica se prerano povukla i kazna je stigla. U 69. minuti, Karlo Muhar se oslobodio i jako šutirao, no vratar Kristijan Kahlina odlično je obranio. Minutu kasnije, pogodak je postigao Atiemwen, ali je on poništen zbog očiglednog zaleđa.

To je bio ujedno i posljednji ozbiljni pokušaj Gorice. Gosti su počeli igrati sve bolje i zasluženo su došli do slavlja. Prvo je u 79. minuti Marko Vukčević oštro šutirao, no još jednom Kahlina skida. I onda je došao red za pogotke. Andrić je pucao, domaća obrana slabo reagirala, a Muhar iz blizine zakucava u mrežu.

Na samom kraju susreta, gosti su tražili novi kazneni udarac. Igor Čagalj u padu je igrao rukom, no sudac Fran Jović ispravno je pokazao kako je ruka bila u prirodnom položaju. Konačno, u trećoj minuti sudačke nadoknade, Gorica je potpuno pala.

Katastrofalno su reagirali domaći braniči, Vukčević je sjajno uposlio Ivana Mamuta koji sam iz blizine bez problema zabija i donosi puni plijen Interu. Nakon tri kola, Inter je konačno došao do bodova, a Gorica ostaje na jednom, iako je uz malo više koncentracije mogla imati šest bodova na kontu.

• narada10812.08.2018. u 10:46
    bas gledao sazetke na Kruninoj strani: ovog igraca sa brojem 30 ,Marina, bih ja kaznio novcano ili izbacio iz prvih 11 ili obadvoje. Kod 2:2 je amaterski cistio loptu Muharu u noge .... asist, bravo br.1. .Kod 2:3 vidi da je Vukcevic probio desnu stranu....a ne, on gleda kao turist kako on dodaje... [više na forumu]