Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, 12.08.2018, 18:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2359

Petar Jenjić • nedjelja, 12.08.2018.

Pogocima Ezekiela Hentyja, Harisa Hajradinovića i Danijela Lončara nogometaši Osijeka stigli su do nove prvenstvene pobjede. U Gradskom vrtu s 3:0 bili su bolji od Istre 1961...

Treća utakmica, tri pogotka i treća pobjeda za Osijek. Još jedna utakmica u Gradskom vrtu otišla je na stranu momčadi Zorana Zekića koja je s 3:0 svladala Istru 1961.

Nakon što je prvih 45 minuta završilo bez pogodaka, Osijek je u nastavku ipak uspio ubaciti u brzinu više, postići tri pogotka i osvojiti sva tri boda.

Bolje je očekivano krenula domaća momčad koja je pokušavala uspostaviti inicijativu. U sedmoj je minuti pokušao Robert Mudražija iz okreta u kaznenom prostoru, ali braniči Istre odbili su u korner.

Kako su minute odmicale sve je više hrabrosti dobivala i Istra koja je sve češće dolazila pred protivnička vrata. Najbolju priliku gosti su imali nakon jedne polukontre kada je Arona Sane s ruba kaznenog prostora pucao pored gola.

Nekoliko solidnih pokušaja imali su Osječani u završnih deset minuta prvog poluvremena, pokušavali su Karlo Kamenar i Petar Bočkaj, ali ipak bez prevelike opasnosti za gol Istre koja je disciplinirano stajala iza lopte. Zanimljivo, u prvih 45 minuta gosti su napravili tek tri prekršaja, dok je Osijek imao deset više.

Ipak, nakon samo četiri minute igre u nastavku Osijek je stigao do vodstva nakon krasne akcije. Alen Grgić proigrao je Kamenara u sredini terena, a ovaj lijepom loptom u prostor Ezekiela Hentyja koji je utrčao u kazneni prostor i matirao protivničkog vratara.

Rezultat se nije mijenjao sve do 72. minute. Prvo je vratar Istre zatvorio kut Hentyju koji je pucao iskosa, a u nastavku akcije, Cardozo ruši Mudražiju, a sudac dosuđuje najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Haris Hajradinović.

Deset minuta prije kraja domaća momčad potvrdila je novu pobjedu. Ubacio je Hajradinović iz kornera, najviši u skoku bio je Danijel Lončar koji glavom posprema loptu u mrežu.