Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, 12.08.2018, 21:00 h, Rujevica, gledatelja: 7122
Suci: Igor Pajač, Miro Grgić, Nikola Kečkiš, Dalibor Mlakar, Marko Matoc, Četvrti sudac: Goran Loparac

Petar Jenjić • nedjelja, 12.08.2018.

Posljednji susret trećeg kola HT Prve lige odigran je na Rujevici gdje su Rijeka i Hajduk odigrali bez pobjednika, utakmica je završila rezultatom 1:1...

Derbi utakmica trećeg kola HT Prve lige odigrana je na Rujevici gdje su Rijeka i Hajduk odigrali bez pobjednika. Susret je zaključen rezultatom 1:1, a više za punim plijenom može žaliti domaćin koji je promašio veći broj prilika.

Bez prave igre prema naprijed Hajduk je uspio doći do boda u samoj završnici iz kaznenog udarca i to će morati puno bolje u nastavku sezone, a posebno u četvrtak protiv Steaue u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Uz početno ispitivanje snaga, obje su momčad krenule opreznije i bez preuzimanja prevelikog rizika. Ni Rijeka ni Hajduk nisu se uspijevali ozbiljnije nametnuti, a posjed lopte išao je s jedne na drugu stranu.

Prvu pravu priliku imao je domaćin u 19. minuti, pucao je Jakov Puljić, u bloku pogodio Božidara Mikulića, no lopta je promijenila smjer i otišla malo pored gola. Čvrsto se igralo u nastavku prvog dijela, a Rijeka je imala ozbiljnije pokušaje.

Prvo je Alexander Gorgon u 37. minuti pucao pored lijeve stative, da bi zatim Heber propustio zahvatiti loptu na osam metara od gola. U sudačkoj nadoknadi još jedna šansa za Rijeku, pucao je Gorgon iskosa, ali Josip Posavec odbio je u korner.

Kako je završio prvo, Gorgon je započeo drugo poluvrijeme, međutim, ponovno je njegov udarac obranio vratar Hajduka. Gosti su nakratko uspjeli smiriti utakmicu, no domaćin je ipak nakon nešto više od sat vremena igre stigao do vodstva.

Bilo je samo pitanje vremena kada će Rijeka poentirati. Nije to uspjela očistiti Hajdukova obrana, Gorgon je proigrao Puljića koji je utrčao u kazneni prostor i snažnim udarcem matirao Posavca.

Gotovo iz ničega gostujuća momčad dobila je kazneni udarac u 83. minuti. Povukao je Župarić za nogu Saida, a sudac dosudio najstrožu kaznu, iako je i iz usporene snimke teško procijeniti je li sudac dosudio ispravno ili ne. Nakon nekoliko minuta, nakon što su se nezadovoljni navijači smirili, penal je izveden, a siguran je bio Mijo Caktaš.

Do kraja utakmice, uz sedam minuta sudačke nadoknade, nijedna momčad nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti suparničkom golu.