Eriksson glatko porazio jako lošeg Serdarušića

Jan Šneler • srijeda, 15.08.2018.

Nino Serdarušić, četvrti nositelj Challengera u talijanskom Cordenonsu, ispao je već u prvom kolu od švedskog tenisača Markusa Erikssona...

Slabom predstavom u prvom kolu Challengera u Cordenonsu, hrvatski tenisač Nino Serdarušić završio je svoj nastup. Bolji od njega bio je švedski tenisač Markus Eriksson, inače 389. na ATP ljestvici.

Dobro je krenuo Serdarušić u prvom setu te je već u četvrtom gemu došao do dvije break šanse. Možda bi meč krenuo drugim smjerom da je hrvatski tenisač uspio doći do breaka, no nažalost nije uspio. Eriksson je igrao sve bolje i s dva breaka do kraja seta slavio sa 6:3. Imao je Serdarušić novu priliku u osmom gemu da dođe do povratka, ali ponovno nije iskoristio dvije break šanse.

Drugi set bilo je rutinsko odrađivanje posla. Eriksson se razgoropadio, igrao sve bolje i s dva rana breaka došao do velike prednost. Kada je poveo s 5:0, bilo je jasno kako je meč gotov. Serdarušić je ipak uspio doći do počasnog gema te je Šveđanin sa 6:1 okončao meč.