Ostali sportovi

Hrvatske odbojkašice glatkom pobjedom otvorile kvalifikacije za Europsko prvenstvo

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.08.2018.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u Sutinskim Vrelima lakoćom je stigla do prve pobjede u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Protivnice su bile Albanke koje nisu uzele niti set...

I drugi ovogodišnji dvoboj između Hrvatica i Albanki okončan je glatkom pobjedom Hrvatske. U Tarragoni na Mediteranskim igrama Hrvatska je rutinski slavila s 25:21, 25:19, 25:19, a u jačem sastavu u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo bila je još uvjerljivija.

U Sutinskim Vrelima Hrvatice su odnijele pobjedu također u tri seta i to s 25:20, 25:14, 25:17 ne pruživši Albankama nikakvu šansu.

Tijekom cijelog meča Hrvatice su bile u vodstvu, prvi set bio je nešto ravnopravniji, a u naredna dva Hrvatska je apsolutno dominirala i visoko slavila.

U skupini se nalaze još i Švicarska i Austrija, Švicarke su bile bolje od Austrijanki s 3:1 u gostima, a za četiri dana Hrvatska gostuje upravo u Švicarskoj.