Chievo 2:3 Juventus
Juventus

Jan Šneler • subota, 18.08.2018.

Uspješan debi u dresu Juventusa imao je Cristiano Ronaldo jer je klub iz Torina u sudačkoj nadoknadi došao do slavlja protiv domaćeg Chieva...

Iako su dominirali, bili kvalitetniji u svakom segmentu nogometne igre, igrači Juventusa imali su podosta problema protiv Chieva. Domaći sastav nije imao previše prilika, dapače nije bio niti orijentiran na napadačke zadatke, ali je uspio doći do vodstva i time znatno namučiti goste iz Torina.

Utakmica nije mogla početi bolje za Juventus. Nakon svega tri minute susreta, Sami Khedira doveo je goste u vodstvo. Nakon centaršuta u peterac Chieva, obrana je pokušala izbiti loptu, no ona se odbila do Khedire koji s par metara zakucava loptu u mrežu.

Odlično je igrao Juventus u uvodnim minutama te je bio jako blizu drugog pogotka. Pokušavali su Douglas Costa i Cristiano Ronaldo, no do promjene rezultata nije došlo. U potpunosti je kontrolirao igru Juventus i bilo je samo pitanje vremena kada će Stara Dama doći do novog pogotka. U svakom segmentu igre bili su bolji, no kako nisu dolazili do gola, uslijedila je vrlo teška kazna.

Ubacio je Giaccherini, a Stepinski odlično glavom pogodio za izjednačenje. Bila je to prva prava prilika Chieva koji je uspio doći do željenog pogotka. Na odmor se otišlo s nevjerojatnih 1:1 nakon velike dominacije Juventusa, a nakon poluvremena goste je dočekao novi šok.

U 56. minuti, Joao Cancelo prilično nesmotreno srušio je Giaccherinija u šesnaestercu i sudac Pasqua opravdano je pokazao na bijelu točku. Giaccherini, najbolji igrač Chieva u današnjem susretu, sam je izveo jedanaesterac i doveo svoju momčad u vodstvo.

Bilo je jasno kako će pritisak Juventusa biti sve jači i jači. U 64. minuti umjesto Coste je ušao i Mario Mandžukić te su gosti krenuli u pohod na barem bod, ako ne i sva tri. Mandžukić je mogao doći i do pogotka u 71. minuti no njegov udarac glavom otišao je malo pored gola.

Četiri minute kasnije, Juventus je ipak došao do izjednačenja. Federico Bernardeschi je odlično ubacio iz kornera, a najbolji u skoku bio je povratnik iz Milana, Leonardo Bonucci koji je glavom zakucao za 2:2. Lopta se u potpunosti preselila na stranu Chieva i gosti su svim snagama krenuli prema naprijed.

U 90. minuti, Mandžukić je nakon gužve u šesnaestercu postigao pogodak glavom, no sudac Pasqua nakon konzultiranja VAR-a poništava zgoditak. U sudaru s Ronaldom stradao je vratar Stefano Sorentino, no njegova ozljeda nije razlog poništenja pogotka već igranje rukom od strane Portugalca. Poznato je kako je Juventus mačka s devet života te je samo par minuta kasnije došao do pobjedničkog pogotka.

Oštro je ubacio Alex Sandro, a nogu je podmetnuo Bernardeschi i time postigao treći pogodak za goste i donio pobjedu svojoj momčadi. Mandžukić je dobro odigrao posljednjih pola sata susreta, a primjetno je bilo kako je Juventus bio puno opasniji prema naprijed nakon ulaska od nedavno umirovljenog hrvatskog reprezentativca.