Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo, 18.08.2018, 21:00 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 1100

Branimir Korać • subota, 18.08.2018.

U jedinom subotnjem susretu četvrtog kola HT Prve lige Lokomotiva je gostovala u Puli kod Istre 1961 i upisala pobjedu. S ta tri boda Lokosi su zasjeli na vrh ljestvice...

U Lokomotivi su prezadovoljni ulaskom u sezonu, u prva četiri kola uhvatili su deset bodova, nalaze se na vrhu ljestvice, a jedino na gostovanju kod Hajduka nisu uspjeli slaviti. Sjajan je to rezultat za Lokose kod kojih se sve više vidi rad odličnog trenera Gorana Tomića.

U Puli se igralo dinamično, susret je bio zanimljiv, ali ne posebno kvalitetan. Domaćin je još daleko od toga da ga možemo nazvati pravom momčadi, dosta toga tu još nedostaje, prije svega uigranosti između linija. No, s obzirom kako se Istra slagala, jasno je kako će trebati vremena.

U ovom dvoboju Lokomotiva je do vodstva došla u 29. minuti kada je Radonjić dobro pucao, vratar Landeta odbio je loptu, ali samo do Krstanovića koji iskosa ne griješi i zabija za 1:0.

Bolji nogomet viđen je u drugom dijelu gdje je i Istra zaigrala kvalitetnije.

Prvu veliku priliku propustila je kada je Rodriguez dobro pucao glavom, međutim obrana Lokosa s gol linije očistila je opasnost, a u 71. minuti Grbić je svladan. Nakon gužve u 16 metara, Mierez je spustio loptu za Ivančića koji s ruba 16 metara zabija za 1:1.

Pokušali su domaćini doći do potpunog preokreta, ali nisu uspjeli, štoviše, primili su još jedan pogodak. U 81. minuti Radonjić je prošao lijevom stranom, vratio loptu u sredinu uz pomoć obrane domaćina, a Lirim Kastrati iz blizine zabija za pobjedu.

Ostalo je tih 2:1 za Lokose koji tako preskaču i Dinamo i zbog bolje gol razlike dolaze na vrh ljestvice. Istra ostaje u problemima na dnu.