Nijemci krenuli sa susretima kupa, Kozina najefikasniji Hrvat

Branimir Korać • nedjelja, 19.08.2018.

Odigrana su 32 susreta prvog kola DHB Pokala, a favoriti su uglavnom bili uspješni. Hrvati su dobro krenuli, a najefikasniji bio je Krešimir Kozina...

Erlangen je rutinski odradio susret prvog kola protiv niželigaša Gross Bieberaua i visoko je slavio s 38:18. Konačan rezultat puno govori o ovom susretu u kojem Gross Bieberau nije imao nikakve šanse. U njegovim redovima Martin Juzbašić skupio je tri obrane, a Hrvoje Batinović zabio je tri gola. Na suprotnoj strani Nikolaos Katsigiannis imao je 12 obrana, a osam golova zabio je Christoph Steinert.

Melsungen je u drugom poluvremenu slomio otpor drugoligaša Rhein Vikingsa koje je svladao s 33:22. U prvom dijelu još se vodila ravnopravna bitka, na odmoru je bilo 14:14, ali nastavak je pružio ozbiljniji nastup i pobjedu Melsungena. Vladimir Božić kod domaćina imao je šest obrana, Ivan Milas šest golova, a Teo Ćorić dva. Kod Melsungena Tobias Reichmann postigao je deset golova, Marino Marić četiri, a Domagoj Pavlović jedan.

Vrlo jednostavan posao imao je Rhein-Neckar Löwen koji je pregazio Furstenfeldbruck s 43:19. Velika razlika u kvaliteti između ovih momčadi na kraju je rezultirala i visokom pobjedom Rhein-Neckara kojeg su predvodili Mikael Appelgren s čak 22 obrane te s po devet golova Jerry Tollbring i Jannik Kohlbacher.

Do glatke pobjede došao je i Gummersbach koji je igrao protiv Leutershausena i slavio s 29:15. Sve je bilo poznato već nakon prvih 30 minuta kada je Gummersbach došao do visokih 14:6 i u nastavku susreta mirno dovršio posao. Matthias Puhle skupio je 18 obrana, Eirik Koepp osam golova, a Ivan Martinović dodao je četiri.

Kiel je imao tek lakši trening protiv Essena kojeg je pregazio s 39:23. U rastrčavanju Kiela sudjelovao je i Domagoj Duvnjak koji je susret završio s tri pogotka. Najraspucaniji bio je Magnus Landin s osam postignutih golova.

Drugoligaš Lubeck Schwartau nije imao šanse protiv Magdeburga koji je visoko slavio s 31:17. Za Magdeburg je to bilo tek zagrijavanje za ono što slijedi u novoj sezoni, a do pobjede je stigao rutinski. Doprinos je s četiri gola dao Željko Musa, Jannick Green skupio je 14 obrana, a Robert Weber zabio je sedam golova.

Problema nije bilo niti za Göppingen koji je visoko slavio protiv Konstanza s 34:23. U prvom poluvremenu još se igralo ravnopravno, ali u nastavku je duža klupa i kvaliteta Göppingena ipak presudila. Marcel Schiller i Krešimir Kozina zabili su po šest golova, a Ivan Slišković dodao je dva.

Iznenadio je drugoligaš Rimpar Wolfe koji je eliminirao Stuttgart s 26:29. Iako je Johannes Bitter skupio 16 obrana, Stuttgart je pokleknuo i upisao poraz. Bobby Schagen zabio je šest golova, a Robert Markotić dodao je dva. Većih problema nije bilo za Hannover-Burgdorf koji je slavio s 30:23 protiv Hagena. Lars Lehnhoff bio je prvo ime susreta sa šest golova, a Ilija Brozović dodao je tri gola.

DHB Pokal, prvo kolo:
Ferndorf - Schalksmuhle-Halver 26:23 (Koloper 1 / Vukas 3 obrane)
Hamburg - Minden 24:37
Hannover Burgdorf - Hagen 30:23 Christoph Steinert Tobias Reichmann Marino Marić Domagoj Pavlović Mikael Appelgren Jannik Kohlbacher Ivan Martinović Domagoj Duvnjak Magnus Landin Željko Musa Robert Weber Krešimir Kozina Ivan Slišković Robert Markotić