Jan Šneler • nedjelja, 19.08.2018.

Prvo kolo Kupa Njemačke donijelo je neka iznenađenja, no ipak je većina favorita prošla u drugo kolo natjecanja...

Nakon jučerašnjih dvoboja prvog kola Kupa Njemačke u kojem su se neki favoriti mučili, svjedočili smo sličnim problemima i danas. Favorizirani Augsburg i Red Bull Leipzig dugo su se mučili s niželigaškim protivnicima, no na kraju su uspjeli izboriti prolazak dalje.

Red Bull Leipzig gostovao je kod trećeligaša Viktorije iz Kolna. Iako gosti nisu došli u potpuno rezervnom sastavu, Viktoria je prva došla do vodstva preko Timma Golleyja u 39. minuti. Vidjevši da je vrag odnio šalu, u nastavku susreta gostujući trener odlučio je ubaciti Kevina Kampla i Marcela Saracchija.

Leipzig je igrao bolje u drugom dijelu te je konačno uspio doći do preokreta. Prvo je u 61. minuti Yussuf Poulsen donio izjednačenje, da bi par minuta kasnije Emil Forsberg zabio za vodstvo RB Leipziga. Iako ih je sigurno malo poremetio crveni karton Saracchija u 77. minuti, gosti su preko Jeana-Kevina Augustina postavili konačnih 1:3.

Ništa manjih problema nije imao niti Augsburg protiv niželigaša Steinbacha iz Haigera. Poveo je Augsburg preko Marca Richtera već u 14. minuti, no nisu uspijevali slomiti otpor domaćih. Kazna je stigla u drugom dijelu kada je Nico Herzig donio izjednačenje domaćem sastavu.

Iako su bolje igrali domaći u drugom dijelu i osjetili priliku za iznenađenje, gosti su preko Andre Hahna u 65. minuti prekinuli neizvjesnost te se provukli u drugo kolo.

Za razliku od Augsburga i Leipziga, nikakvih problema nisu imali Hannover i Köln. Köln je odlično odradio gostovanje kod berlinskog Dynama. Iznenađujuće, u 19. minuti Patrik Twarzdik doveo je domaće u vodstvo. Ipak, to je bilo sve od Dynama. Köln je preuzeo kontrolu i vrlo brzo, do kraja prvog dijela vodio s 1:4. Hattrick u prvom dijelu ostvario je Simon Terodde, dok je jedan gol postigao Dominick Drexler.

U nastavku susreta, Köln je neumoljivo postizao golove. Teodde je dodao još jedan na svoj konto, kao i Drexler, dok su preostala tri postigli Marcel Risse, Louis Schaub i Vincent Koziello. Jednako lagan posao imao je i Hannover kod Karlsruhera.

Iako se očekivao teži posao, gosti su praktički sve što su uputili prema domaćem golu pogodili. Već nakon pola sata, Hannover je vodio s dva pogotka prednosti, da bi Niclas Fullkrug u 41. minuti pogodio za 0:3. U nastavku susreta, s još dva gola Hendrika Weydandta i jednim Takume Asana, Hannover je s velikom pobjedom 0:6 prošao u drugi krug.

Izdvojimo i pobjedu Fortune Düsseldorf kod Koblenza 5:0. Hrvatski nogometaš Davor Lovren proveo je cijelu utakmicu na klupi za pričuve.