Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo, 19.08.2018, 18:30 h, Rijeka, Rujevica, gledatelja: 2475

Branimir Korać • nedjelja, 19.08.2018.

Rehabilitacija za Riječane nakon ispadanja od Sarpsborga uspješno je prošla. Formalno kao gost na Rujevici je igrala protiv Rudeša i očekivano slavila...

Nakon neuspjelih dogovora oko domaćinstva u četvrtom kolu HT Prve lige, Rudeš je na kraju kao domaćin na Rujevici igrao protiv Rijeke, borio se koliko je mogao, ali na kraju je ipak morao priznati poraz. Kvalitetniji domaćin zasluženo je slavio, bio je dosta bolji protivnik iako to nije bio neki briljantan nastup. Bio je tek dovoljan za Rudešane.

Nije se dugo čekalo na prvu prijetnju Riječana koji su već u šestoj minuti trebali doći do vodstva. Zuta je dobro ubacio s lijeve strane, sam u petercu ostao je Heber, ali puca jako loše i pokraj gola.

Rijeka je očekivano potpuno dominirala, nizala je prilike, a nakon Hebera prijetio je u nekoliko navrata i Maxwell Acosty, ali niti on nije bio dovoljno precizan.

I dok je Rijeka promašivala, Rudeš je došao do pogotka. U 23. minuti iz kornera je ubacio Mrkonjić, Petrović je bio u skoku sa Župarićem i došao do lopte te je glavom poslao u Slugin kut.

Vodstvo Rudeša ipak nije dugo potrajalo. Sedam minuta kasnije slična situacija na drugoj strani. Korner za Rijeku i ubačaj Puljića, koji je zamijenio ozlijeđenog Pavičića, skok Župarića i pogodak za 1:1.

Potpuni preokret stigao je u 37. minuti kada Rijeka zasluženo dolazi do vodstva. Raspopović je pucao s 20-ak metara i pogodio loptom u ruku Vojkovića, lopta se idealno odbija do Čolaka koji rutinski zabija za 2:1.

Na odmoru je bilo 2:1, a niti u drugom dijelu nije bilo nekih značajnijih promjena. Razlika u kvaliteti je prilična i to se osjetilo na travnjaku.

Dok je Rijeka lakoćom dolazila do gola Rudeša, "domaćini" su teškom mukom pokušavali uopće približiti se Slugi.

Mogla je Rijeka u drugih 45 minuta do novih pogodaka, stvorila je ponešto prilika, ali nije bilo preciznosti u pokušajima prije svih Hebera i Acostyja.

Ostalo je 2:1 za Rijeku koja uzima tri boda i izjednačava se s Lokomotivom i Dinamom na vrhu ljestvice dok Rudeš ostaje u problemima i na samom dnu s jednim osvojenim bodom, onim iz prvog kola kada je šokirao u Maksimiru Dinamo.