Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo, 19.08.2018, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 11 172

Petar Jenjić • nedjelja, 19.08.2018.

Nogometaši Gorice stigli su do prve pobjede u novoj sezone HT Prve lige, odigravši odličnu utakmicu na Poljudu gdje su zasluženo slavili protiv Hajduka rezultatom 2:0...

Kriza u Hajduku ide dalje, a danas su Bili upisali novi razočaravajući nastup pred domaćim navijačima. U goste je stigla Gorica koja je stigla do pobjede od 2:0, a oba je pogotka postigla u prvom poluvremenu.

Gorica se ponovno predstavila u jako dobrom svijetlu, stvarala prilike i mogla doći i do veće pobjede što dovoljno govori kako je domaćin odigrao ispod svake igračke razine.

Kao što se i moglo očekivati Hajduk je bio ona momčad koja je dominirala posjedom i težila napadačkoj igri, međutim, Gorica se dobro postavila u obrani, a domaćin ostao bez prave prilike u prvih dvadesetak minuta.

U 27. minuti zato je uslijedila kazna na drugoj strani, Hajduk je nakon jednog auta izgubio loptu, a Iyaye Atiemwen proigrao Farouk Miyu koji se sjurio u kazneni prostor i poentira pored nemoćnog Josipa Posavca.

Do kraja poluvremena gostujuća je momčad stigla i do drugog pogotka te ponovno šokirala Poljud. Jairo da Silva skrivio je kazneni udarac u 39. minuti nad Atiemwenom, a siguran je izvođač bio Lukasz Zwolinski.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena nova prijetnja Gorice, pucao je Miya s ruba kaznenog prostora, no obranio je vratar Hajduka. Na odbijanac je natrčao Zwolinski, no Posavec ponovno jako dobro reagira. Nekoliko minuta kasnije najozbiljniji pokušaj Hajduka, pucao je Adam Gyurcso iz slobodnog udarca, ali lopta je od grede otišla u gol aut.

Sjajno je u 65. minuti do lopte na desetak metara od gola stigao Jairo, ali odlično je obranio Kristijan Kahlina. Nekoliko minuta kasnije u jako dobroj šansi, na drugoj strani, našao se ponovno Zwolinski, ali Posavec još jednom jako dobro brani.

U razmaku od dvije minute i na jednoj i na drugoj strani pogođeni su okviri gola. Prvo je Ahmed Said pogodio stativu, a zatim i na drugoj strani Atiemwen.

I onda u samoj završnici utakmice Hajduk je ostao s igraćem manje. Said je zbog nesportskog udaraca protivničkog vratara zaradio izravni crveni karton.