Trećeligaši namučili Herthu i Freiburg, ali nisu i dovršili iznenađenje

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.08.2018.

Odigrana su još tri susreta prvog kola DFB Pokala, a iako su se momčadi iz najvišeg ranga prilično mučile, trećeligaši ih nisu izbacili iz natjecanja...

U drugoligaškom dvoboju u DFB Pokalu Paderborn je upisao pobjedu protiv Ingolstadta i prošao u drugo kolo. Dvostruki strijelac bio je Uwe Hunemeier koji je s 32 godine prvi put u karijeri postigao dva pogotka u jednoj utakmici.

U drugom dijelu Ingolstadt je preko Sonnyja Kittela smanjio na 2:1, ali nije uspio doći do produžetaka. Fabijan Buntić ostao je na klupi kod gostiju i nije ulazio u igru.

Freiburg je teškom mukom tek nakon penala izbacio Energie Cottbus. U 90. minuti Freiburg je izborio produžetke, tamo je imao prednost, ali nije ju zadržao i tek na penale izborio je prolaz.

Kada se već činilo da će trećeligaš kreirati iznenađenje, Mike Frantz odveo je susret u produžetak gdje Nils Petersen zabija za 2:1 u 99. minuti. Samo četiri minute kasnije domaćin se vraća, ali prilikom izvođenja penala gosti su bili vrlo precizni, realizirali sve pokušaje i prošli dalje.

Lagan posao nije imala niti Hertha kod trećeligaša Braunschweiga kojeg je svladala s 2:1, ali tek golom Vedada Ibiševića u završnici susreta.

Hertha je odigrala dosta skromno, nije bila ništa bolji protivnik iako je vodila od 38. minute pogotkom Plattenhardta. Fejzullahu je u 81. poravnao, no dvije minute kasnije Ibišević donosi gostima prolaz.