Serie A, 1. kolo, 20.08.2018, 20:30 h
Atalanta
Atalanta 4:0 Frosinone

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.08.2018.

Mario Pašalić proslavio je povratak u A reprezentaciju Hrvatske pogotkom u visokoj pobjedi Atalante protiv Frosinonea. U susretu prvog kola domaćin je apsolutno nadigrao povratnika u najviši rang...

Apsolutna dominacija Atalante i zaslužena visoka pobjeda protiv skromnog Frosinonea kojeg vjerojatno čeka teška borba za opstanak. Sastav iz Bergama odigrao je vrlo dobru utakmicu, pokazao da je spremnija momčad i zasluženo je uzeo sva tri boda.

Od prve minute na travnjaku su bili i Hrvati, Mario Pašalić u dresu Atalante do 81. minute kada ga je zamijenio Matteo Pessina, a Stipe Perica na drugoj strani do 82. minute nakon čega je ušao Luca Matarese.

Atalanta je povela u 14. minuti pogotkom Alejandra Gomeza nakon odlične asistencije Rafaela Toloija koji je gurnuo loptu u prazan prostor, a Gomez dovršio posao.

Odmah na startu drugog dijela Gomez prelazi u ulogu asistenta. Odlično je ubacio na drugu vratnicu za Hansa Hateboera koji bez problema podiže na 2:0.

Atalanta je nastavila s dominacijom i stvaranjem prilika, a u 61. minuti u strijelce se upisao Pašalić i to ponovno na asistenciju raspoloženog Gomeza.

Briljantnu večer Argentinac je zaključio pogotkom u sudačkoj nadoknadi za 4:0 i savršeni ulazak Atalante u novu sezonu.