Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 25.08.2018, 17:30 h, Gradski stadion, Velika Gorica, gledatelja: 1731
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Vladislavci)

Mihaela Bradovski • subota, 25.08.2018.

U petom kolu HT Prve lige Gorica je ugostila Rudeš i očekivano upisala drugu prvenstvenu pobjedu. Domaćin je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio...

Gorica je i u petom Kolu HT Prve lige ostavila dobar dojam, a nakon što je u prva tri kola primila čak osam golova, sada je dva kola zaredom sačuvala mrežu. U prošlom kolu šokirala je Hajduk na Poljudu i slavila s 2:0, a sada je u Velikoj Gorici bila bolja od Rudeša istim rezultatom.

Rudeš ostaje na onom jednom osvojenom bodu u dvoboju protiv Dinama na početku prvenstva kada je uhvatio Modre na spavanju, a ovo je prvi susret ove sezone u kojem je izgubio s više od jednog gola razlike.

Pobjedi Goričana nema prigovora, odigrali su dobru utakmicu, stvorili više prilika i pokazali su da su bolji od gostiju. Uz malo manje sebičnosti u pojedinim trenucima, mogla je i do znatno uvjerljivije pobjede.

Domaćin je do vodstva došao već u 11. minuti kada je dosuđen korner, izveo ga je Kristijan Lovrić, a Marina je snalažljivo u padu poslao loptu u mrežu dosta dobrog Picaka.

Nakon što se upisao među asistente, Lovrić je mogao postati i strijelac, naime nakon izgubljene lopte Marija Vojkovića na sredini, trojica Rudešana sjurila su se prema Picaku, Lovrić je vukao loptu, sve je htio sam i onda mu je gostujući vratar nogom obranio zicer. Jedini pokušaj Rudeša u prvom dijelu bio je dalekometni udarac Tomičića koji je Kahlina obranio.

U drugom dijelu Gorica je došla do drugog pogotka u 70. minuti i to preko Lukasza Zwolinskog nakon napada koji je vukao Miya, Uganđanin je proigrao Poljaka, a on svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom podiže na 2:0.

Treba pohvaliti i Kahlinu koji je imao još jednu sjajnu obranu kada je fantastičnim refleksom odbio loptu s gol linije i spriječio smanjenje gostujuće momčadi.

U konačnici zaslužena pobjeda Goričana u susretu u kojem su možda ostali na neko vrijeme bez Atiemwena koji je napustio igru zbog ozljede u 67. minuti.