Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 26.08.2018, 18:30 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 965
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Tomislav Petrović (Valpovo), Kruno Šarić (Županja)

Branimir Korać • nedjelja, 26.08.2018.

Pet kola i samo tri boda, učinak je Hajduka, vrlo tanko i mršavo, daleko skromnije nego što je itko mogao očekivati. U Zaprešiću je odigrao neodlučeno i koliko je nisko pao, dovoljno pokazuje podatak da mu je to možda i najbolja utakmica ove prvoligaške sezone...

Karlo Muhar
67'
26
Antonio Bosec
83'
11
Ivan Mamut
90'+3'
Željko Kopić

Nema mira na Poljudu, neće ga biti niti nakon gostovanja u Zaprešiću. Samo 2:2 protiv Intera i svega tri osvojena boda u pet kola drži Hajduk vrlo nisko na ljestvici, tek na osmoj poziciji. Prema naprijed to još i nije izgledalo toliko loše, ali obrana Splićana bila je kriminalna, uostalom kao cijele sezone. Samo je Inter primio više golova ove sezone i to 12, a Hajduk ih je u pet kola primio već deset.

U Zaprešić je doputovao po sva tri boda, ali na kraju je bio zadovoljan i remijem s obzirom da je dva puta bio u rezultatskom zaostatku. No i Zaprešićani mogu biti zadovoljni ovim rezultatom, njih je spašavao Ivan Kelava s nekoliko velikih obrana kod 2:2.

Iako je Hajduk dobro ušao u utakmicu, Inter je rano poveo. U 14. minuti Čeliković je probio lijevu stranu i idealno centrirao u sredinu za Komnena Andrića koji između Mikulića i Fomitschowa glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela bilo je prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Kod Hajduka pokušavali su Gyurcso iz slobodnog udarca sa 17 metara, Palaversa i Juranović, a kod domaćina Rak i Postonjski čiji je udarac Posavec odbio kratko do Vukčevića koji ga također nije uspio nadmudriti.

U drugom dijelu vrlo brzo Hajduk je došao do poravnanja. U 49. minuti Juranović je ostavio loptu za Palaversu koji s više od 20 metara majstorski pogađa sam gornji kut.

Kratko su Splićani imali rezultatsku prednost, već u 57. minuti Inter ponovno dolazi do vodstva. Očajna reakcija splitske obrane, posebno Hamze Barryja koji je bio jako loše postavljen i uopće nije niti pokušao spriječiti pogodak. Andrić je odlično gurnuo loptu u kazneni prostor za Vukčevića koji lijepo zabija iskosa.

U zadnjih pola sata sve je bilo u znaku Hajduka. Prvo je Gyurcso zapucao još jedan slobodnjak sa 17 metara u idealnoj poziciji, a u 74. minuti Hajduk dolazi do novog poravnanja. U dvoboju u 16 metara bili su Prenga i Ivanovski, potonji pada, a Pejin sudi penal. Ivanovski je siguran za 2:2.

U zadnjih deset minuta prvo je Jairo glavom pucao pokraj gola, a zatim Kelava jedva obranio novi sjajan pokušaj Palaverse izvana da bi na odbijenu loptu natrčao Delić, no Interov vratar i to brani.

Ostalo je 2:2 unatoč velikom broju prilika Splićana. S te strane bili su bliže pobjedi, ali Inter je ipak dva puta imao vodstvo i izgledao je opasno sa svakim prelaskom centra. Kopić ima ogromne probleme u fazi obrane gdje Hajduk izgleda izrazito loše.