Favoriti ostvarili pobjede, Cibalia uspješno startala

Ivan Šola • ponedjeljak, 27.08.2018.

Odigrano je prvo kolo 3.HNL Istok u kojem su favoriti došli do prvih pobjeda. Kolo je bilo izrazito domaćinsko, gosti nisu niti na jednom terenu uzeli sva tri boda. Prvi favorit prvenstva Marsonija bez većih je problema savladala Koprivnicu, od ostalih utakmica do uvjerljivih domaćih pobjeda stigli su novaci u ligi Cibalia i Sloga iz Nove Gradiške, dok je još jedan novak Vihor poražen na gostovanju u Bjelovaru. Nogometaši Belišća ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu savladavši Oriolik 4:0, dok su Vukovar i Slavonija iz Požege pomalo iznenađujuće uzeli bod u gostima. Derbi kola između Čepina i Bedema pripao je domaćim nogometašima koji su slavili minimalnim rezultatom.

Za najuvjerljiviju pobjedu u kolu pobrinuli su se nogometaši Belišća koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 porazili Oriolik, i tako najavili sezonu koja bi mogla biti uspješna. Na prvi pogodak čekala se 37. minuta utakmice kada je najiskusniji igrač na terenu Zoran Ratković doveo domaćine u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Ivan Lacković povisio je prednost na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 48. minuti kada je iz kaznenog udarca svoj drugi pogodak postigao Zoran Ratković, a do kraja susreta konačan rezultat 4:0 postavio je Srđan Tatalović u 72. minuti.

Nogometaši Vukovara pobrinuli su se za iznenađenje kola, odigravši u Pleternici kod Slavije utakmicu bez pobjednika. Domaća je momčad bolje ušla u susret, te su već u četvrtoj minuti zahvaljujući Mateju Martinoviću došli u vodstvo 1:0. Kroz cijeli susret Slavija je bila bolji protivnik na terenu, ali svoju nadmoć nisu uspjeli potvrditi drugim zgoditkom, što su gosti kaznili u drugom dijelu. Igrala se 67. minuta utakmice kada je konačan rezultat 1:1 postavio Dominik Marinčić.

Do uvjerljive pobjede stigla je Sloga iz Nove Gradiške koja je na domaćem terenu zasluženo porazila Mladost iz Ždralova s visokih 3:0. Mreže su mirovale sve do 60. minute kada je Daniel Bungić doveo domaću momčad u vodstvo. Do kraja susreta gosti su se skroz otvorili što su nogometaši Sloge maksimalno iskoristili, te iz kontre riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 83. minuti Filip Bungić povisio na 2:0, da bi na samom kraju susreta Bruno Menegoni postavio konačnih 3:0.

U Vinkovcima su se susreli dva novaka u ovoj ligi, domaćin Cibalia i Zrinski iz Jurjevca, a uspješniji su bili domaći nogometaši koji su zasluženo pobijedili 3:1. Prvo ime susreta bio je napadač Cibalije Dominik Dogan koji je postigao sva tri zgoditka za svoju momčad i tako donio svojoj momčadi početna tri boda. Jedini pogodak za gostujuću momčad postigao je Dražen Fehir.

Derbi kola odigran je u Čepinu gdje je istoimeni domaćin u vrlo zanimljivoj utakmici poslije preokreta savladao Bedem 2:1. Igrala se 13. minuta kada je goste u vodstvo doveo Antun Vuksanović. Do kraja poluvremena domaćine u egal vraća njihov kapetan Luka Agatić. U nastavku susreta bolja igra Čepina okrunjena je u 67. minuti kada Saša Kuburić šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.

Nogometaši Bjelovara na najbolji mogući način otvorili su prvenstvo savladavši na domaćem terenu još jednog novaka u ligi Vihora iz Jelisavca. Mreže su mirovale sve do 51. minute kada je Riberio Muniz uz dosta sreće doveo domaću momčad u vodstvo, a samo šest minuta kasnije Pejo Kuprešak udvostručio je prednost Bjelovara na 2:0. Nakon tog gola domaća se momčad povukla, a gosti su u 75. minuti smanjili rezultat na 2:1 zahvaljujući Slobodanu Stranatiću. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, iako su gosti u samoj završnici pogodili stativu.

Još jedna podjela bodova viđena je u Đakovu gdje su domaća Croatia i Slavonija iz Požege odigrali susret miroljubljivo bez pobjednika. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćim nogometašima koji su u 33. minuti zgoditkom Brune Damjanovića stigli u prednost. U nastavku susreta gosti su zaigrali bolje, te su u 76. minuti preko Marka Žuljevića poravnali rezultat na 1:1.

Prvi favorit Marsonia uspješno je startala na otvaranju prvenstva savladavši pred svojim gledateljima Koprivnicu 3:1. Igrala se 24. minuta utakmice kada je Anto Gudelj doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena domaći su nogometaši imali i kazneni udarac, ali Almedin Bundavica nije bio precizan. Isti se igrač u 68. minuti iskupio za promašeni penal, te je povećao vodstvo Marse na 2:0. Samo minutu kasnije gosti se vraćaju u utakmicu zgoditkom Ivana Vrkića. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju susreta kada svojim drugim zgoditkom Anto Gudelj postavlja konačan rezultat utakmice 3:1.