Zagrebova blamaža na Krku, Vinogradar krenuo pobjedom

Ivan Šola • ponedjeljak, 27.08.2018.

Odigrano je prvo kolo 3.HNL Zapad u kojem je aktualni prvak Vinogradar uspješno započeo put u novu obranu naslova savladavši Zagorec 2:0. Zanimljivo je kako su sva tri novaka u ligi Jarun, Ponikve i Orijent ubilježili minimalne pobjede na otvaranju prvenstva. Derbi kola pripao je nogometašima Trnja koji su nadigrali Opatiju, dok su nogometaši Kurilovca neočekivano slavili na gostovanju kod lanjskog drugoligaša Novigrada. Do sigurne domaće pobjede stigli su nogometaši Haška, dok je kvartovski derbi pripao igračima Dubrave. Za debakl kola pobrinuo se Zagreb koji je na gostovanju kod Krka doživio težak poraz 5:0.

Derbi kola odigran je u Trnju gdje je istoimeni domaćin u vrlo zanimljivoj utakmici došao do pobjede savladavši Opatiju 2:1. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, odmah na početku drugog dijela glavni sudac utakmice Martin Turčin pokazao je na bijelu točku za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Bruno Špišić. Pitanje pobjednika riješeno je u 84.minuti kada je svojim drugim zgoditkom Bruno Špišić povisio prednost na 2:0. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, a strijelac zgoditka za 2:1 bio je Arton Ismaili.

Nogometaši Jaruna došli su do prve pobjede u trećeligaškom društvu savladavši na domaćem terenu Dugo Selo s minimalnih 1:0. U ne baš previše sadržanoj utakmici odlučujući trenutak na susretu dogodio se u samoj završnici. Igrala se 81.minuta utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Goran Konjević.

Kvartovski derbi pripao je nogometašima Dubrave koji su na domaćem terenu upisali prvu pobjedu savladavši Špansko 2:1. Igrala se 11.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Marin Mudražija, a samo sedam minuta kasnije Mirko Šugić udvostručio je prednost Dubrave na 2:0. U nastavku susreta gosti su zgoditkom Ante Lerotića smanjili rezultat, ali za nešto više nisu imali snage.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Kurilovca koji su na gostovanju kod bivšeg drugoligaša Novigrada ostvarili minimalnu pobjedu. Igrala se 26.minuta utakmice kada je glavni sudac Ante Čulina dosudio kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 0:1 bio je Marko Muhar. U nastavku susreta domaća je momčad bolje zaigrala, a u 67.minuti imala igrača više kada je izravni crveni karton zaradio Petar Čurek, ali se rezultat nije mijenjao, te su gosti otišli kući pjevajući.

Nogometaši Haška stigli su do rutinske domaće pobjede savladavši Jadran iz Poreča 2:0. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, domaćine je u 48.minuti u vodstvo doveo Ivan Zelenika, a isti je igrač u 65.minuti udvostručio prednost i samim time riješio pitanje pobjednika.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Mladini gdje je aktualni prvak Vinogradar kao domaćin zasluženo stigao do sva tri boda savladavši Zagorca iz Krapine 2:0. Na prvi pogodak čekala se 66.minuta kada je Marko Bjelanović iskoristio neopreznost gostujuće obrane i zatresao mrežu za 1:0. Igrala se 82.minuta utakmice kada je svaku dvojbu oko pobjednika riješio Željko Štulec zgoditkom za 2:0.

Za još jedno iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Ponikva koji su na teškom gostovanju u Vrbovcu ranim pogotkom došli do velike pobjede. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u četvrtoj minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Grga Štimac.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su nogometaši Krka koji su pred svojim gledateljima deklasirali Zagreb s visokih 5:0. Domaćini su stigli u vodstvo na isteku pola sata igre kada je Edi Kurolt iskoristio kiks gostujuće obrane i zatresao mrežu za 1:0. Zatim je na scenu došao domaći napadač Robert Brdar koji je u razmaku od 20 minuta postigao tri zgoditka i tako riješio pitanje pobjednika. Konačan rezultat 5:0 postavio je Filip Frančišković u 72.minuti utakmice.

Do premijerne pobjede u trećeligaškom društvu stigli su nogometaši Orijenta koji su na domaćem terenu iznenadili igrače Maksimira savladavši ih 2:1. Igrala se peta minuta utakmice kada je Florian Fumić doveo domaćine u vodstvo. Na novi pogodak čekala se 34.minuta kada je Vedran Gerc povisio vodstvo Orijenta na 2:0. Na početku drugog dijela gosti se vraćaju u susret kada Marin Žugaj precizno šalje loptu u domaću mrežu za 2:1. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a domaći su zasluženo došli do sva tri boda.