Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo, 31.08.2018, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Vedran Đurak (Sisak)
3:0(3:0) Rudeš
Rudeš

Inter već u prvom poluvremenu osigurao pobjedu protiv Rudeša

Branimir Korać • petak, 31.08.2018.

Prvi susret šestog kola HT Prve lige odigran je u Zaprešiću gdje je Inter ugostio Rudeš. Zaprešićani su bili bolji protivnik i potpuno zasluženo uzeli su sva tri boda...

Jasmin Čeliković
46'
29
Matej Vuk
62'
11
Ivan Mamut
85'
Samir Toplak
11
(do 69')
13
(do 46')
Ivan Matić

Rudešov pad se nastavlja, a Inter se budi. Momčad pod vodstvom Samira Toplaka upisala je pobjedu u šestom kolu HT Prve lige, u Zaprešiću je ugostila fenjeraša i svladala ga s 3:0.

Vjerojatno se u Maksimiru i danas pitaju kako su uspjeli samo remizirati s Rudešom kojem je to jedini bod u dosadašnjem dijelu sezone. Od tog dvoboja momčad se pojačala nekolicinom stranaca, uglavnom Brazilaca, ali od njih još nismo vidjeli baš ništa. Danas su dvojica i debitirala, ali bili su potpuno nevidljivi.

Inter je s druge strane sve riješio već u prvom poluvremenu. Bio je puno opasniji, čvršći i učinkovitiji te već do odmora stigao do prednosti 3:0.

U 15. minuti Inter je došao do kaznenog udarca. Nakon ubačaja s lijeve strane lopta se odbija od noge Oluića i pogađa ga u ruku, a sduca Vidulin pokazuje na 11 metara. Siguran izvođač bio je Komnen Andrić.

Osam minuta kasnije već je 2:0. Ovaj put pogriješili su igrači Rudeša koji gube loptu na svojoj polovici, ona u nastavku akcije dolazi do Andrića koji je prosljeđuje Marku Burzanoviću, a on rutinski pogađa s 13-14 metara i postiže svoj prvijenac u Interovom dresu.

Svoj prvi gol u dresu Intera postigao je i Andrej Šimunec, branič koji je u Zaprešić stigao na posudbu iz Osijeka. On je bio strijelac u 39. minuti, nakon glavometa u 16 metara Ćulum je spustio loptu za Šimuneca koji mirno zabija za 3:0.

U drugom dijelu Inter je bez problema čuvao prednost, a novih pogodaka nije bilo. Moglo ih je biti na obje strane, u nekoliko navrata prijetili su i jedni i drugi, ali ostalo je tih 3:0.

Interu je ovo druga pobjeda u posljednja tri nastupa, treća utakmica bez poraza i buđenje nakon dva startna poraza uz gol razliku 0:8. Rudešovi rezultati su sve lošiji, ovo mu je peti uzastopni poraz i najuvjerljiviji ove sezone.