Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo, 01.09.2018, 18:30 h, Gradski stadion u Koprivnici

Petar Jenjić • subota, 01.09.2018.

Slaven Belupo i Hajduk remizirali su u Koprivnici, utakmica šestog kola HT Prve lige završila je rezultatom 1:1. Obje momčadi tako i nakon šest kola ne znaju za pobjedu...

Niti nakon šest kola Slaven Belupo (uz utakmicu manje) i Hajduk i dalje ne znaju za pobjedu. U današnjem međusobnom dvoboju u Koprivnici odigrali su bez pobjednika, završilo je 1:1. Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu, gosti su u nastavku bili konkretniji, no ostali su bez puno plijena.

Bolje je u samu utakmicu ušao domaćin koji je izgledao nešto motiviraniji prema naprijed. Imao je dva solidna pokušaja, ali bez prevelike preciznosti.

Ipak, u 16. minuti Slaven Belupo dolazi u vodstvo, Roei Gordana odigrao je na lijevu stranu prema Mateasu Deliću koji puca iskosa i pogađa protivničku mrežu, kroz noge Josipa Posavca.

Hajduk je pokazivao da može zaprijetiti iz prekida, a tako je stigao i do izjednačenja u 33. minuti. Adam Gyurcso ubacio je iz kornera, najviši u skoku bio je Jairo da Silva koji glavom pogađa neobranjivo sami kut protivničkog gola.

Već pet minuta kasnije domaćin je ponovno mogao do vodstva, Rodrigue Bongongui proigrao je Bruna Bogojevića koji je potpuno neometan pucao s deset metara, no pogodio je točno u glavu Hajdukova vratara.

U prvih pet minuta nastavka Hajduk je imao dvije odlične prilike. Prvo je Jairo pucao iskosa malo pored gola, a zatim je udarac Mirka Ivanovskog iz blizine obranio Antun Marković. Dugo nije bilo prevelikih događanja na terenu, a onda su u nepunu minutu uslijedile dvije, po jedna na svakoj strani.

Prvo je Bačelić-Grgić u 71. minuti bio u prilici za Slaven Belupo, no nije uspio najbolje zahvatiti loptu, a zatim na drugoj strani Gyurcso je pogodio stativu. Tri minute kasnije pucao je snažno Stanko Jurić s ruba kaznenog prostora, no domaći vratar obranio je njegov pokušaj.

Rezultat se do kraja više nije promijenio.