Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo, 01.09.2018, 21:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Pajač, Borut Križarić, Goran Loparac, četvrti sudac: Tomislav Bionda
Dejan Radonjić 70' (11m)
Lokomotiva

Slavlje Osijeka u Gradskom vrtu, Hajradinović donio pobjedu protiv Lokomotive

Petar Jenjić • subota, 01.09.2018.

Nogometaši Osijeka stigli su do četvrte prvenstvene pobjede u sezoni, pred domaćim navijačima svladali su Lokomotivu s 2:1, a prvo ime susreta bio je Haris Hajradinović koji je postigao prvi, a zatim i prekrasan drugi pogodak...

Nakon dvije utakmice bez pobjede Osijek se vratio na slavljeničke staze. Večeras je na svom Gradskom vrtu stigao do pobjede protiv Lokomotive s 2:1, a junak utakmice bio je Haris Hajradinović koji je postigao oba pogotka svoje momčadi, a posebno treba izdvojiti prekrasan drugi, kojim je donio slavlje svojoj momčadi.

Već u sedmoj minuti domaćin je stigao do vodstva, nakon sigurnog izvođenja kaznenog udarca. Ivo Grbić je srušio Roberta Mudražiju, a glavni sudac pokazao na bijelu točku. Haris Hajradinović pogodio je donji desni kut za vodstvo Osječana.

Nastavio je Osijek s vrlo dobrom igrom, a šansu je stvorio u 22. minuti, pucao je Ezekiel Henty glavom s osam metara, no samo pored gola. U 42. minuti Petar Bočkaj okušao je udarac iz daljine, a Grbić je uz poteškoće uspio zadržati loptu ispred gol linije. Pri tome se ozlijedio i morao napustiti igru.

Ipak, u samoj završnici poluvremena odlična prilika za goste iz Zagreba. Luka Ivanušec ubacio je iz prekida na drugu stativu gdje se potpuno neometan našao Ante Majstorović, međutim, igrač gostiju nije bio dovoljno precizan pa je pucao samo pored gola.

Nije bilo prevelikih uzbuđenja na startu drugog poluvremena, ali sve se to okrenulo u 69. minuti kada je Lokomotiva dobila penal nakon što je Erik Janža povlačio suparničkog igrača. Penal je izveo Dejan Radonjić, pucao je po sredini gola i činilo se kako će Malenica obraniti, no lopta je ipak ušla u gol.

Međutim, nije se dugo trebao čekati odgovor domaće momčadi, tek četiri minute. Na dvadesetak metara od gola loptu je dobio Hajradinović koji je sjajno opalio i pogodio pod gredu pored nemoćnog protivničkog vratara.

Obje su momčadi do kraja utakmice imale po jednu vrlo dobru priliku za postizanje pogotka, na jednoj strani udarac Karla Kamenara otišao je preko gola, da bi na drugoj pokušaj Luke Hujbera obranio domaći vratar.