Derbi kola pripao Bedemu, Cibalia zaustavljena u Ždralovima

Ivan Šola • ponedjeljak, 03.09.2018.

Odigrano je drugo kolo 3.HNL Istok nakon kojeg su nogometaši Belišća ostali jedina momčad s dvije pobjede, dok je Koprivnica jedina bez bodova u prvenstvu. Kolo je ponovno bilo izrazito domaćinsko, od gostiju samo su Cibalia i Marsonia uspjeli izvući mršavi bod. Derbi kola u Ivankovu pripao je domaćem Bedemu koji je uvjerljivo savladao nogometaše Bjelovara. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti visoku pobjedu Oriolika nad Koprivnicom, te minimalnu pobjedu Zrinskog protiv Čepina.

Nakon uvjerljivog poraza prošlog vikenda u Belišću, nogometaši Oriolika u ovome kolu ostvarili su visoku pobjedu savladavši na svom terenu Koprivnicu 3:0. Igrala se 11. minuta utakmice kada je Goran Jurić iz jedanaesterca doveo domaću momčad u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 64. minuti kada je gostujući igrač Tomislav Srbljinović nespretno reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za 2:0. Konačan rezultat utakmice 3:0 postavio je Josip Majstorić u 74. minuti.

Ljepotica kola odigrana je u Požegi gdje su domaća Slavonija i Marsonija u utakmici prepunoj preokreta podijelili bodove. Igrala se 12. minuta utakmice kada je Mario Majstorović doveo Slavoniju u vodstvo, a samo osam minuta kasnije Marko Karačić udvostručio je prednost na 2:0. Do kraja poluvremena gosti su smanjili rezultat, igrala se 32. minuta kada je Matej Sivrić zatresao mrežu za 2:1. Najljepši trenutak na utakmici dogodio se u 51. minuti kada je Anto Gudelj postigao prekrasan pogodak i vratio susret u egal 2:2. Prava uzbuđenja nastala su u zadnjoj dionici utakmice, prvo je Hrvoje Mišić u 74. minuti zatresao domaću mrežu za potpuni preokret Marsonije, da bi samo pet minuta kasnije konačan rezultat 3:3 postavio svojim drugim zgoditkom Mario Majstorović.

Nogometaši Vihora ostvarili su prvu pobjedu ove sezone nadigravši na svom terenu Croatiju iz Đakova 2:0. Igrala se četvrta minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Marin Pavlović. Mreže su mirovale sve do samog kraja utakmice kada je u 90. minuti pitanje pobjednika riješio David Janžek.

Najzanimljivija utakmica u kolu odigrala se u Ivankovu gdje je Bedem u derbiju porazio Bjelovar s visokih 3:0. Domaća je momčad povela već u 11. minuti kada je Ivan Koledić precizno poslao loptu u gostujuću mrežu. Do kraja poluvremena zahvaljujući Goranu Borku Bedem je povisio prednost na 2:0. U drugom dijelu obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali viđen je samo jedan pogodak. Igrala se 90. minuta kada je Antun Vuksanović postavio konačan rezultat utakmice 3:0.

Do prve prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zrinskog iz Jurjevca koji su na domaćem terenu bili bolji od Čepina s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u sedmoj minuti kada je Junior Dos Santos postigao pogodak vrijedan sva tri boda.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Ždralovima gdje je domaća Mladost uspjela zaustaviti favoriziranu Cibaliju. U utakmici s vrlo malo prilika, svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod na susretu. Najbliže vodstvu bili su gostujući nogometaši, ali udarac Andreja Kerića s bijele točke obranio je domaći vratar Kristijan Srbljanović.

Do minimalne pobjede stigli su i igrači Vukovara koji su na domaćem terenu savladali Slogu iz Nove Gradiške 1:0. Igrala se peta minuta utakmice kada je glavni sudac Dino Sabljić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Ivan Plum.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Belišću gdje je istoimeni domaćin nakon preokreta savladao vrlo dobru momčad Slaviju iz Pleternice. Gosti su u vodstvo došli u 16. minuti kada je grešku u domaćoj obrani iskoristio Hrvoje Ančurovski. U drugom dijelu bolje su zaigrali domaći nogometaši, te je silni pritisak urodio u 64. minuti kada je Stjepan Salapić zatresao gostujuću mrežu za 1:1. Igrala se 86. minuta susreta kada je glavni sudac utakmice Jurica Culej dosudio kazneni udarac za Belišće, a precizan s bijele točke bio je Zoran Ratković za konačan rezultat 2:1.