Dubrava slavila u kvartovskom derbiju, vodeća četvorka i dalje bez kiksa

Ivan Šola • ponedjeljak, 10.09.2018.

Odigrano je četvrto kolo 3.HNL Zapad u kojem i dalje vodeća četvorka ne zna za kiks u dosadašnjem dijelu prvenstva. Najlakši posao imali su nogometaši Trnja koji su jedini igrali doma, dok su Vinogradar, Orijent i Krk upisali nove gostujuće pobjede. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti prvu prvenstvenu pobjedu Opatije, kao i iznenađujuću pobjedu Ponikva nad Maksimirom. Kvartovski derbi pripao je Dubravi, dok je jedina podjela bodova viđena u Kurilovcu.

Do prve prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Opatije koji su na Kantridi zasluženo porazili Zagreb 2:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon 20 minuta igre kada su postignuta oba zgoditka. Prvo je u drugoj minuti Antonio Pejanović zabio za 1:0, da bi u spomenutoj 20. minuti iz kaznenog udarca Danijel Lazić postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Španskom gdje su Ponikve kao domaćini došli do druge prvenstvene pobjede savladavši Maksimir 2:1. Igrala se 21. minuta kada je Dominik Posarić doveo domaćine u vodstvo 1:0. Gosti se vraćaju u 33. minuti kada Petar Bračević neobranjivo šalje loptu u mrežu za 1:1. Odmah na početku drugog dijela Ponikve ponovno stižu u vodstvo, nakon vrlo dobre akcije loptu u mrežu šalje Josip Gusković. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali se rezultat više nije mijenjao.

Za najuvjerljiviju gostujuću pobjedu pobrinuli su se nogometaši Orijenta koji su u Krapini lakše od očekivanog savladali Zagorec 4:1. Gosti su stigli u vodstvo u 17. minuti preko Miroslava Iličića, a na samom kraju poluvremena na 0:2 povisio je Florian Fumić. Već u sljedećem napadu glavni sudac Ivor Firm dosudio je kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:2 bio je Matija Smrekar. U drugom dijelu gosti su bili puno bolja momčad na terenu, te su svoju nadmoć okrunili s još dva zgoditka. Prvo je u 62. minuti svoj drugi pogodak postigao Miroslav Iličić, da bi konačan rezultat 1:4 postavio Nino Mohorovičić u 90. minuti.

Nogometaši Krka nastavljaju s fantastičnim igrama u ovoj sezoni, na gostovanju u Poreču savladali su domaći Jadran 2:0, te su tako i dalje sa stopostotnim učinkom u prvenstvu. Gosti su bolje ušli u utakmicu, te su 31. minuti zahvaljujući Robertu Brdaru došli u vodstvo 0:1. Igrala se 67. minuta utakmice kada je Paolo Gibičar riješio pitanje pobjednika zgoditkom za 0:2.

Jedina utakmica u kojoj nije bilo pobjednika odigrana je u Kurilovcu gdje su istoimeni domaćin i Vrbovec miroljubljivo podijelili bodove. Igrala se 47. minuta utakmice kada je Nikola Brajko doveo domaćine u vodstvo. Kurilovec je u 70. minuti došao koračić do pobjede kada je Matej Kelava sigurno realizirao kazneni udarac za 2:0. Međutim gosti su u posljednjih 15 minuta zaigrali puno bolje, te su uspjeli doći do boda. Prvo je u 75. minuti Mario Ćosić zabio za 2:1, da bi u 89. minuti konačan rezultat 2:2 postavio Matija Dimović.

Aktualni prvak lige Vinogradar upisao je i četvrtu prvenstvenu pobjedu, ovoga puta na gostovanju u Španskom teže od očekivanog savladali su istoimenog domaćina 2:0. Mreže su mirovale sve do 67. minute kada je Marijan Grdenić doveo gostujući sastav u vodstvo. Desetak minuta kasnije konačan rezultat 0:2 postavio je Marko Bjelanović.

Do treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Haška koji su na domaćem terenu s visokih 4:1 zasluženo porazili Dugo Selo. Igrala se 25. minuta utakmice kada je Vid Krajačić doveo domaćine u vodstvo. Ipak do kraja poluvremena gosti su stigli do izjednačenja zahvaljujući Emanuelu Benkoviću. U drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna momčad na terenu, to su bili domaćini koji su vrlo brzo riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 51. minuti Ivan Zelenika zabio za 2:1, da bi samo četiri minute kasnije Gustav Surjan promijenio rezultat na 3:1. Konačan rezultat 4:1 postavio je Lovro Mraković u 82. minuti utakmice.

Nogometaši Trnja upisali su i četvrtu prvenstvenu pobjedu nadigravši na domaćem terenu Novigrad 3:1. Domaćini su stigli u vodstvo u 17. minuti kada je grešku u gostujućoj obrani iskoristio Vlatko Martinović. Igrala se 49. minuta susreta kada je crveni karton zaradio igrač Novigrada Xie Huan. Samo minutu kasnije domaća je momčad iskoristila igrača više i preko Antonija Marića povela 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 87. minuti kada je na 3:0 povisio Marko Bubnjić. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 89. minuta kada je konačan rezultat utakmice 3:1 postavio Dino Dukađin.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je na Jarunu gdje je u kvartovskom derbiju Dubrava u završnici susreta slomila čvrstog domaćina. Igrala se 37. minuta kada je goste u vodstvo doveo Filip Hodak. Domaća se momčad vratila do kraja poluvremena u rezultatski egal zahvaljujući Kristijanu Brčiću. Uzbuđenja su čekala sve do same završnice susreta kada su gosti u posljednjim minutama odnijeli sva tri boda. Prvo je u 84. minuti Mirko Šugić zabio za 1:2, da bi samo pet minuta kasnije Marin Mudražija postavio konačan rezultat utakmice 1:3.