Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 15.09.2018, 16:30 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 4.029
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Miro Grgić (Osijek), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Gorica
Gorica
0:1(0:0) Dinamo
Daniel Olmo 49'
Dinamo

Branimir Korać • subota, 15.09.2018.

U susretu sedmog kola HT Prve lige Dinamo je gostovao u Velikoj Gorici i upisao pobjedu. Domaća Gorica u ranijim ovosezonskim nastupima stvarala je dosta prilika, no ovdje je zaustavljena i Modri su zasluženo slavili...

Zbog promjene domaćinstava, Dinamo je prvo ovosezonsko gostovanje imao u Velikoj Gorici. Domaću Goricu svladao je s 1:0 pogotkom Danija Olma.

Iako se igralo dosta ravnopravno i na sredini terena većim dijelom, Dinamo je bio puno opasniji kada je dolazio pred protivnički kazneni prostor. Gorica je imala nekoliko situacija u kojima je mogla napraviti više, ali udarci bi ili završavali u bloku ili bi lopta bila krivo dodana.

Prva prijetnja na susretu zabilježena je u osmoj minuti kada je Dani Olmo potegao s 15-16 metara, gađao je bliži kut, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.

U prvom dijelu ispromašivao se Mario Gavranović koji je dva puta bio sam ispred Kahline i oba puta mu je vratar Gorice obranio pokušaj. Imao je i u finišu prvog dijela priliku iskosa, doduše pozicija nije bila idealna i s metra udaljenost pucao je preko gola.

U prvih 45 minuta Gorica nije imala nijedan udarac u okvir gola ili pokraj gola, jedini pokušaj šuta završio je u bloku. Nije se dugo čekalo na pogodak u drugom dijelu. U 49. minuti Kadzior je osvojio loptu na desnoj strani napada, sjurio se prema golu domaćina, poslao oštru prizemnu loptu u sredinu, Gavranović kasni na nju, ali na drugoj vratnici nailazi Olmo i šalje je u mrežu za zasluženo vodstvo.

Iako je Dinamo došao do vodstva, bio je opasniji i u nastavku susreta. Pokušavali su Gojak i Hajrović iznenaditi Kahlinu, ali vratar domaćina bio je raspoložen, a problemi za Dinamo javili su se u 66. minuti. Petar Stojanović na prilično glup način zaradio je drugi žuti karton, visoko je podignuo nogu prema glavi domaćeg igrača i zasluženo morao napustiti travnjak.

I s igračem manje Dinamo je imao nekoliko dobrih pokušaja, Hajrović je tako pucao pokraj gola, a mladi Antonio Marin zatresao je gredu sjajnim udarcem izvana u 88. minuti.

Gorica je na kraju prebacila igru na Dinamovu polovicu, ali nije bilo pravog velikog pritiska koji bi stavio Modre na muke i Dinamo na kraju zasluženo odnosi sva tri boda.