Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 16.09.2018, 19:00 h, Rujevica, gledatelja: 5127
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Goran Perica, Duje Strukan, Dalibor Mlakar, četvrti sudac: Borut Križarić

Petar Jenjić • nedjelja, 16.09.2018.

Posljednji susret sedmog kola HT Prve lige odigran je na Rujevici gdje su Rijeka i Osijek podijedili bodove, završilo je 1:1...

Sedmo kolo HT Prve lige zaključeno je na Rujevici gdje su derbi kola odigrali drugi Osijek i treća Rijeka. Susret je zaključen podjelom bodova, završilo je rezultatom 1:1. Iako je Rijeka ovim bodom i dalje ostala neporažena, ovo joj je već četvrti remi u sezoni kojim ostaje na bod iza večerašnjeg protivnika.

U prvih desetak minuta nismo vidjeli prilike, kako na jednoj, tako i na drugoj strani. Onda su u 15. minuti prvi zaprijetili gosti. Robert Mudražija pucao je unutar kaznenog prostora, Simon Sluga obranio je i odbio loptu prema Petru Mamiću. Tražili su Osječani penal zbog igranja rukom Rijekinog braniča, no sudac se nije oglasio.

Šest minuta kasnije odlična prigoda za Rijeku, Jakov Puljić proigrao je Hebera koji je ušao u kazneni prostor i istrčao pred Marka Malenicu, no vratar Osijeka obranio je njegov pokušaj. Imali su gosti još jedan dobar pokušaj preko Marića, ali nisu bili precizni.

U 57. minuti Rijeka je stigla do vodstva. Mario Pavelić lijepo je ubacio s desne strane i uposlio natrčalog Hebera koji je skrenuo loptu u mrežu.

Nije se dugo trebalo čekati na odgovor Osijeka koji je poravnao sedam minuta kasnije. Sjajno je Petar Bočkaj izveo slobodan udarac s 20 metara i neobranjivo pogodio desni kut suparničkog gola.

U ostatku utakmice obje su momčadi pokušavale ozbiljnije zaprijetiti, no nije bilo prevelike opasnosti za Malenicu i Slugu.