Neretvanac pao u Zmijavcima, Junak sam na vrhu

Ivan Šola • ponedjeljak, 17.09.2018.

Odigrano je četvrto kolo 3.HNL Jug u kojem su nogometaši Junaka iz Sinja pobjedom u Dubrovniku ostali jedina stopostotna momčad u prvenstvu. Derbi kola odigran je u Zmijavcima gdje je Croatia nanijela prvi poraz Neretvancu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Primorca, Kamena, Zmaja i Splita, dok u preostale dvije utakmice u Hrvacama i Pločama nije bilo golova.

Do druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Primorca iz Biograda koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazili Uskok iz Klisa. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se već u osmoj minuti susreta kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Antonio Brzoja.

Vrlo uzbudljiva utakmica odigrana je u Ivanbegovini gdje je Kamen u samoj završnici savladao Uraniju iz Baške Vode. Igrala se 26. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Dalibor Mandarić. Na početku drugog dijela domaća je momčad ostala s igračem manje kada je Daniel Češljar zaradio izravni crveni karton. Gostujuća je momčad ubrzo iskoristila igrača više, te su u 68. minuti preko Marija Pejkovića došli do izjednačenja. Kada se očekivao kraj utakmice, u posljednjem domaćem napadu Marin Jonjić postiže prekrasan pogodak za konačan rezultat 2:1.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Hrvacama gdje su istoimeni domaćin i Zagora iz Unešića odigrali susret bez pobjednika. U prvom dijelu bolji su bili domaćini, dok su u drugom dijelu bolji bili gosti, ali mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod između ova dva ravnopravna suparnika.

Do prve prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zmaja s Korčule koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 porazili Primorac iz Stobreča, i tako pobjegli s dna tablice. Igrala se 18. minuta utakmice kada je Jerko Šeparović doveo domaći sastav u vodstvo. Do kraja poluvremena Zmaj je udvostručio prednost zahvaljujući Marku Vrkiću. Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minuti kada je konačan rezultat utakmice 3:0 postavio Nemanja Šešlija.

Još jedna utakmica bez pogodaka odigrana je u Pločama gdje su Jadran i Neretva međusobno podijelili bodove. Kroz cijelu utakmicu domaća je momčad bila bolji protivnik, ali su se gosti uspješno obranili, i nose veliki bod put Neretve.

Derbi kola odigran je u Zmijavcima gdje je aktualni prvak Croatia ostvarila prvu pobjedu savladavši lidera na tablici Neretvanac 2:1. Igrala se deveta minuta utakmice kada je Luka Knežević doveo domaćine u vodstvo, a isti je igrač u 28. minuti udvostručio prednost Croatije na 2:0. Gosti se vraćaju u utakmicu u 30. minuti kada je Stanislav Vasilj smanjio na 2:1. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Ljepotica kola odigrana je u Dubrovniku gdje su gledatelji mogli vidjeti čak sedam pogodaka u slavlju gostujuće momčadi Junaka iz Sinja. Mreže su mirovale sve do 45. minute kada je Baldo Cicijelj doveo domaćine u vodstvo, a isti je igrač u 47. minuti povisio prednost GOŠK-a na 2:0. Igrala se 68. minuta kada je Petar Šiško Bašić iskoristio neopreznost u domaćoj obrani i smanjio rezultat na 2:1. Zatim je na scenu došao gostujući napadač Leo Andrić koji je u 81. minuti vratio susret u egal, a samo minutu zabio za preokret 2:3. Tu drami nije bio kraj, prvo je u 87. minuti svoj treći pogodak na utakmici postigao Baldo Cicijelj za 3:3. Da bi konačan rezultat utakmice 3:4 postavio također svojim trećim zgoditkom Leo Andrić.

Do druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Splita koji su na Parku Mladeži s minimalnih 1:0 porazili Imotski. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se već u desetoj minuti kada je jedini pogodak na utakmici postigao Krešimir Kelez. Vrijedi istaknuti kako je Drago Gabrić u 88. minuti zaradio izravni crveni karton zbog vrijeđanja glavnog suca utakmice.