Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo, 21.09.2018, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Mihaela Bradovski • petak, 21.09.2018.

U prvom susretu osmog kola HT Prve lige Slaven Belupo i Rudeš podijelili su po bod. Domaćin je imao vodstvo i igrača više na ulasku u zadnjih deset minuta, ali je tu i Musa zaradio isključenje, a Rudeš izvukao bod...

Slaven Belupo majstor je remija. U osmom kolu HT Prve lige upisao je već peti remi, a ovaj put to se može smatrati kiksom s obzirom da je imao igrača više, vodstvo, kontrolu nad susretom, ali nije uspio završiti posao.

Rudeš je ponovno bio oslabljen, ovaj put zbog privatnih obaveza izostao je vratar Dominik Picak, ali sjajno ga je zamijenio Ivan Banić koji je na odličan način upisao prve minute u HT Prvoj ligi.

Već u prvom poluvremenu Slaven je trebao doći do vodstva. Bio je bolji i opasniji protivnik, a nakon pola sata igre stigao je do idealne šanse. Naime u svom kaznenom prostoru, na putu lopte u gol, rukom je igrao Oluić, zaradio je izravni crveni karton, a Matoc je osim toga pokazao na 11 metara. Kazneni udarac izveo je Stipe Bačelić-Grgić, ali Banić ga je pročitao.

U drugi dio domaćin je krenuo nešto bolje, ušao je i Mendy umjesto Bogojevića, a u 56. minuti stigao je pogodak. Dobra akcija domaćina, Bongongui je pronašao u sredini Mateja Jelića, a on rutinski pogađa za vodstvo.

Nakon vodstva domaćin je mogao s još jednim pogotkom riješiti pitanje pobjednika, ali nije uspio i u završnici se doveo u probleme.

U 82. minuti Musa zarađuje drugi žuti karton zbog prekršaja nad Mrkonjićem daleko od gola, a to isključenje daje krila gostima koji dolaze i do poravnanja. tri minute kasnije Mario Lovre Vojković dobro je prošao prema golu , odigrao dvostruko dodavanje s Wallaceom, došao sam pred Markovića i zabio za 1:1.

Vrlo ljut bio je Tomislav Ivković i to potpuno s razlogom. Propustio je Slaven Belupo uzeti sva tri boda, a Rudešani su ovaj bod na kraju proslavili kao da su upravo sva tri osvojili.