Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo, 23.09.2018, 19:00 h, Aldo Drosina
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Bojan Zobenica, Četvrti sudac: Igor Križarić
Adam Gyurcso 21', 25'
Mirko Ivanovski 36', 65'
Hajduk

Petar Jenjić • nedjelja, 23.09.2018.

Nogometaši Hajduka vraćaju se s gostovanja u Puli s punim plijenom, momčad Zorana Vulića slavila je protiv Istre 1961 rezultatom 4:2 i tako u pozitivnom tonu najavila derbi koji se igra sljedeći vikend...

Nakon golijade u Maksimiru, golijadu smo gledali u Puli gdje je do druge uzastopne pobjede stigao Hajduk. Bili su u konačnici slavili rezultatom 4:2 i tako došli do deset bodova u sezoni. S druge strane, Istra ostaje na pet bodova i jednoj pobjedi koju je ostvarila u prošlom kolu.

Raspoloženi su večeras bili Adam Gyurcso i Mirko Ivanovski koji su postigli po dva pogotka što je najava bolje forme za derbi s Dinamom koji Hajduk igra sljedeći vikend na Poljudu.

Hajduk je krenuo od samog početka vrlo dobro, a u sedmoj minuti dva je dobra pokušaja imao Adam Gyurcso. Mađaru je prvo slobodan udarac obranio domaći vratar, da bi u nastavku akcije lopta stigla igraču Hajduka na volej koji je ipak otišao preko gola.

U 21. minuti Hajduk je poveo. Nakon što je Jairo da Silva dobio skok, Marin Grujević napravio je pogrešku, a lopte se dokopao Gyurcso koji je izašao ispred Josipa Čondrića i poslao loptu u mrežu.

Samo četiri minute kasnije novi pogodak u mreži Istre, Jairo je krasno odigrao zadnji pas i uposlio Gyurcsa koji zaobilazi domaćeg vratara i po drugi puta na utakmici upisuje se u strijelce. 35 minuta donijela je i treći pogodak gostiju, prizemnu je loptu ubacio Josip Juranović, a Mirko Ivanovski utrčao na prvu stativu i skrenuo ju u suprotni kut.

Istra je u 40. minuti uspjela smanjiti zaostatak, sjajno je i neobranjivo s dvadesetak metara udaljenosti pogodio Jose Luis Rodriguez.

Gosti su dominirali u prvom poluvremenu, ali pogodak Istre ipak je malo promijenio omjer snaga. Tako je u 52. minuti Istra postigla i drugi pogodak, ubacio je Arona Sane, a Ramon Mierez glavom poslao loptu u mrežu.

Nakon nešto više od sat vremena igre Hajduk je ipak uspio uzvratiti, ponovno je poentirao Ivanovski koji se našao u kaznenom prostoru nakon što se lopta odbila od Stanka Jurića.

Hajduk je imao još jednu vrlo dobru prigodu preko Bassela Jradija, no njegov je udarac obranio Čondrić. U 94. minuti lopta se u kaznenom prostoru odbila do Ivanovskog čiji udarac s crte rukom čisti Marin Grujević. Kapetan Istre za to je dobio crveni karton. Kazneni udarac izveo je Mijo Caktaš, no pogodio je gredu.