Debakl Bedema u Koprivnici, Zrinski slavio u Slavonskom Brodu

Ivan Šola • utorak, 25.09.2018.

Odigrano je peto kolo 3.HNL Istok u kojem su se za najveće iznenađenje pobrinuli igrači Zrinskog koji su na gostovanju u Slavonskom Brodu šokirali domaću Marsoniju. Do domaće pobjede stigla je Cibalia koja je s igračem manje uspjela savladati Slaviju, dok je Slavonija iz Požege upisala prvu pobjedu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Koprivnice i Bjelovara, te pobjedu Čepina u derbiju kola nad Belišćem.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Novoj Gradišci gdje su Sloga kao domaćin i Oriolik podijelili bodove. Domaćini su bolje ušli u susret, te su već u 17. minuti zgoditkom Zdravka Gospočića došli u vodstvo 1:0. Igrala se 50. minuta utakmice kada je Ivan Kašljević povisio vodstvo domaćina na 2:0. Gosti se vraćaju u susret u 66. minuti kada Mirza Jašarević iz kaznenog udarca smanjuje rezultat na 2:1. Bolja igra Oriolika nagrađena je u 85. minuti kada Goran Jurić trese domaću mrežu i postavlja konačan rezultat utakmice 2:2.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Cibalije koji su na domaćem terenu zasluženo porazili Slaviju iz Pleternice 3:1. Igrala se 27. minuta utakmice kada je Drena Beljo Dion doveo Cibaliju u vodstvo. Do kraja poluvremena gosti su zaigrali bolje, te su u 41. minuti zahvaljujući Dini Bognaru poravnali rezultat na 1:1. Domaća je momčad u 50. minuti ostala s igračem manje kada je Mario Tadić zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja u izglednoj prilici za postizanje zgoditka. Međutim ni igrač manje nije zaustavio Cibaliju koja je u 70. minuti preko svog najboljeg napadača ove sezone Dominika Dogana došla u novo vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 76. minuti kada je konačan rezultat 3:1 postavio Danijel Kuzmić.

Derbi kola odigran je u Čepinu gdje je istoimeni domaćin savladao Belišće 2:1 i tako upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu. Junak utakmice bio je domaći igrač Saša Kuburić koji je prvom dijelu postigao dva zgoditka za vodstvo Čepina 2:0. U nastavku susreta gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 61. minuti utakmice kada je Filip Radovanović postavio konačan rezultat 2:1.

Do očekivane pobjede stigli su nogometaši Bjelovara koji su pred svojim gledateljima s uvjerljivih 4:1 porazili goste iz Vukovara. Gosti su u osmoj minuti došli u vodstvo kada je Ivan Plum nakon velike pogreške u domaćoj obrani mirno zatresao mrežu za 0:1. Igrala se 25. minuta utakmice kada je gostujući igrač Luka Dragojević upario žute kartone, te tako otišao put svlačionice. Do kraja poluvremena Bjelovar je zahvaljujući Mariju Rajiću izjednačio na 1:1. U nastavku utakmice igralo se na jedan gol, a domaća je momčad u 67. minuti novim zgoditkom Rajića povela 2:1. Do kraja utakmice gosti su se raspali, a to je iskoristio Pejo Kuprešak koji je s dva zgoditka postavio konačan rezultat utakmice 4:1.

Dramatična utakmica odigrala se u Đakovu gdje je istoimeni domaćin u samoj završnici uspio slomiti Mladost iz Ždralova. Domaćini su se radovali u 25. minuti kada je Bruno Barišić Jaman precizno poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Uzbuđenja su mirovala sve do završnice susreta kada su postignuta još dva zgoditka. Prvo je u 80. minuti nakon gostujućeg centaršuta najviši u skoku bio Mile Sučić, te je glavom zatresao mrežu za 1:1. Sedam minuta kasnije domaći su uzvratili na identičan način, nakon kornera Luka Kolak glavom je poslao loptu pod prečku za velika tri boda.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Zrinskog iz Jurjevca koji su u gostima u Slavonskom Brodu šokirali Marsoniju savladavši ju 2:0, te im tako nanijeli prvi prvenstveni poraz. Igrala se 31. minuta kada je goste u vodstvo doveo Jurica Pranjić. U drugom dijelu domaćini su pokušavali doći do poravnanja, ali gosti su izdržali sve nalete. Pitanje pobjednika riješeno je u 90. minuti kada je konačan rezultat utakmice 0:2 postavio Krešimir Galić.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Koprivnici gdje su gledatelji vidjeli čak devet pogodak u visokoj pobjedi Koprivnice nad Bedemom 7:2. Domaćini su stigli u vodstvo u 23. minuti kada je Hrvoje Kudumija neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu. Koprivnica je u nastavku susreta podigla razinu igre, te su na isteku sat vremena igre riješili pitanje pobjednika. Dvostruki strijelci za domaću momčad bili su Leo Kovačić i Ivan Vrkić, dok su gostujuću mrežu tresli još Krunoslav Srbljinović i Ronaldo Rengel. Utješne golove za goste postigao je Antun Vuksanović.

Do prve prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Slavonije iz Požege koji su na domaćem terenu s minimalnim rezultatom porazili Vihor iz Jelisavca. Mreže su mirovale sve do 53. minute kada je Marko Žuljević doveo Slavoniju u vodstvo 1:0. Samo šest minuta kasnije Marko Dinjar izravno iz kornera šalje loptu u domaću mrežu za 1:1. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 88. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Ivan Smojvir.