Vodeni sportovi

Ferencvaroš prejak za Jadran na startu kvalifikacija za Ligu prvaka

Mihaela Bradovski • petak, 28.09.2018.

Vaterpolisti splitskog Jadrana nisu uspjeli iznenaditi jaki Ferencvaroš na startu kvalifikacija za Ligu prvaka. Mađari su na turniru u Francuskoj bili bolji i glatko su slavili...

Poraz protiv Ferencvaroša nekako je bio već ukalkuliran. Mađari su apsolutni favorit ove kvalifikacijske skupine i bilo bi veliko iznenađenje da oni ne dođu do prvog mjesta.

Split će svoju priliku tražiti u susretima s ravnopravnijim protivnicima, domaćim Aixom i Alphenom.

Protiv Mađara Jadran je odradio vrlo dobru prvu četvrtinu i nju je završio potpuno u egalu, ali onda je Ferencvaroš dodao gas i odjurio do pobjede.

U prvih osam minuta Jadran je dva puta vodio golovima Ivana Domagoja Zovića i Zvonimira Butića, ali Ferencvaroš se oba puta vraćao.

Kobna je bila druga dionica koja je završila s čak 7:1 za Ferencvaroš nakon čega povratka više nije bilo. Prednost je do kraja susreta čak i narasla te je Ferencvaroš slavio sa 17:7.

Tri gola kod Jadrana postigao je Zović, dva Anđelo Šetka, a po jedan Butić i Marin Zelić. Kod Ferencvaroša Nikola Jakšić postigao je četiri gola, Mark Kallay tri, a po dva su dodali Tomas Sedlmayer, Marton Vamos, Denes Varga i Stefan Mitrović.