Donna Vekić u dva seta do drugog kola Pekinga

Petar Jenjić • subota, 29.09.2018.

Donna Vekić uspješno je odradila prvo kolo WTA turnira u Pekingu, u dva je seta bila bolja od grčke tenisačice Marije Sakkari...

Uspješan početak WTA turnira u Pekingu imala je Donna Vekić koja je u prvom kolu u dva seta bila bolja od Grkinje Marije Sakkari. Vekić je do pobjede stigla sa 6:1, 6:4 za sat i 15 minuta igre.

Bio je ovo peti međusobni dvoboj ovih dviju tenisačica i treća pobjeda Vekić koja će u drugom kolu igrati protiv bolje iz dvoboja između kvalifikantice i prve nositeljice Simone Halep.

Prvi set lakoćom je otišao na stranu hrvatske tenisačice koja je u prvom gemu spasila jednu break loptu, a zatim oduzela servi protivnici za vodstvo 3:0. Do kraja seta napravila je još jedan break i lako ga zaključila u svoju korist.

Od deset gemova u drugom setu vidjeli smo čak sedam breakova, a nešto bolje snašla se hrvatska igračica koja je uglavnom bila u vodstvu. Posljednji, ključni break napravila je za vodstvo 5:3.