Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 29.09.2018, 16:30 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 21472
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić Četvrti sudac: Goran Pataki

Derbi bez golova i pravih prilika, Hajduk i Dinamo podijelili bodove

Petar Jenjić • subota, 29.09.2018.

Završen je i prvi ovosezonski derbi između Hajduka i Dinama, a u utakmici na Poljudu nismo vidjeli previše kako od domaćina, tako i od gostiju. Dvoboj je tako završio bez pogodaka...

Siromašan prilikama zaključen je prvi derbi sezone. Na Poljudu su Hajduk i Dinamo odigrali bez pogodaka, a kada se sagleda svih 90 minuta, momčadi će zasluženo podijeliti po bod.

Bila je to vrlo slaba utakmica bez prevelikih uzbuđenja. Igralo se dosta čvrsto, agresivno i s puno prekida igre, međutim, nijedna ekipa nije se uspjela ozbiljnije nametnuti i stići do pogotka i konačne pobjede.

Sukladno najavama Hajduk je bio kudikamo agresivniji nego je to bio slučaj u ranijim utakmicama. Dominirali su Splićani u posjedu lopte, lakše dolazili pred protivnička vrata, ali obrana Dinama stajala je vrlo čvrsto i nije dopuštala ozbiljniju prijetnju.

Ostao je Hajduk u prvih 45 minuta bez pokušaja prema Dinamovom golu, a jedinu pravu priliku imala je gostujuća momčad već u petoj minuti. Bila je to krasno odigrana akcija, na rubu kaznenog prostora našao se Ivan Šunjić čiji je udarac odbio Josip Posavec.

Iako nije bilo toliko prilika, tenzija s obje strane nije nedostajalo i Ivan Bebek je imao posla u nekoliko navrata. Tako je zbog prigovaranja u 55. minuti prvo Mirko Ivanovski dobio žuti karton, a pomoćni trener Hajduka Mario Carević udaljen s klupe.

Niti kako je utakmica odmicala nije bilo šansi, kako na jednoj, tako na drugoj strani. Najviše uzbuđenja bilo je nakon što je nekoliko baklji završilo na terenu, a Bebek nakratko prekinuo susret.

Najopasnije pred vratima zagrebačke momčadi bilo je u 82. minuti kada je Adam Gyurcso izveo oštro slobodni udarac, a Livaković uz manje poteškoće uspio uhvatiti loptu. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.