Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 29.09.2018, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 283

Petar Jenjić • subota, 29.09.2018.

Nogometaši Osijeka uspješno su odradili gostovanje kod Intera u sklopu devetog kola domaćeg prvenstva. Slavili su pogocima Mirka Marića, Petra Bočkaja i Gabrijela Bobana, a sva tri gola stigla su u drugom poluvremenu...

Steven Peter Luštica
65'
22
Milan Ćulum
74'
19
Marin Zulim
79'
Samir Toplak
12
(do 73')
42
(do 87')
Zoran Zekić

Osijek se vratio na pobjedničke staze u devetom kolu HT Prve lige. Na gostovanju kod Intera u Zaprešiću Osječani su stigli do pobjede od 3:0, ukupno pete u sezoni, kojom su stigli ponovno na drugo mjesto.

Gostujuća momčad bolje je igrala tijekom prvog poluvremena i imala nekoliko vrlo dobrih prilika. Ipak, upornost se isplatila u nastavku susreta kada momčad Zorana Zekića postiže dva pogotka i rješava pitanje pobjednika.

Prvu solidnu priliku na utakmici imao je domaćin u osmoj minuti, pucao je Marko Vukčević kojem je loptu ostavio Komnen Andrić, no udarac igrača Intera otišao je malo iznad grede. Nakon toga počeli su igrati gosti koji su ubrzo stvorili nekoliko jako dobrih šansi za pogodak.

Na polovici igre u prvom poluvremenu Mirko Marić lijepo je proigrao Domagoja Pušića koji je utrčao po sredini i dobio jako dobru priliku za udarac. Odlično je pucao igrač Osijeka, ali Inter je spasila vratnica.

Novu, jako dobru priliku Osječani su imali u 41. minuti. Centrirao je Petar Bočkaj za Alena Grgića čiji udarac brani domaći vratar. U nastavku akcije pokušao je i Haris Hajradinović, no pucao je pored gola.

Nastavili su gosti i u drugom poluvremenu u istom tonu, a nakon što je promašio veliku priliku u 63. minuti, Marić je četiri minute kasnije ipak uspio poentirati.

Veliki posao napravio je Erik Janža koji je prvo ukrao loptu protivniku, a onda i ubacio u kazneni prostor gdje se našao Marić koji je već bio u padu, ali ipak je uspio skrenuti loptu u protivničku mrežu.

I onda je utakmica u sljedeće četiri minute bila potpuno odlučena. Vedran Dalić zaradio je drugi žuti karton nakon što je srušio Ezekiela Hentyja na rubu kaznenog prostora. Slobodan udarac izveo je Bočkaj koji krasno pogađa za 2:0.

Tek minutu nakon ulaska u igru do pogotka je stigao Gabrijel Boban koji je nakon proigravanja Pušića ušao u kazneni prostor i precizno pogodio.