Orijent 1919 preuzeo vrh tablice, nova sramota Zagreba

Ivan Šola • ponedjeljak, 01.10.2018.

Odigrano je sedmo kolo 3.HNL Zapad koje je po mnogo čemu bilo zanimljivo. Za najveći propust pobrinula se momčad Zagreba koja nije imala liječnika na klupi, pa će zbog toga izgubiti od Jadrana 3:0 bez odigravanja utakmice. Za najveće iznenađenje pobrinuli su se nogometaši Dugog Sela koji su nanijeli Krku prvi prvenstveni poraz, prvi poraz upisali su nogometaši Trnja na gostovanju u Vrbovcu, dok je Hašk savladao Dubravu u derbiju kola. Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Orijenta koji su pregazili Špansko, te skočili na vrh tablice. Od ostalih utakmica Opatija, Zagorec i Vinogradar upisali su nove pobjede.

Dramatična utakmica odigrana je u Novigradu gdje je istoimeni domaćin nesretno upisao i sedmi uzastopni poraz, bolji od njih bili su nogometaši Opatije 2:1. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim nogometašima koji su u 25. minuti preko Dine Dukađina došli u vodstvo. Gosti dolaze do poravnanja na isteku sat vremena igre kada je Antonio Pejanović neobranjivo poslao loptu u domaću mrežu za 1:1. Kada se očekivala podjela bodova, u zadnjim sekundama utakmice Aleksandar Šolić postiže pogodak za konačan rezultat utakmice 1:2.

Kvartovski derbi odigran je na Pešćenici gdje su nogometaši Haška minimalnom pobjedom protiv Dubrave skočili na visoko četvrto prvenstveno mjesto. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 77. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Stipe Miloš.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se aktualni prvaci lige nogometaši Vinogradara koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 porazili Jarun. Domaća je momčad u vodstvo u 11. minuti kada je Marko Bjelanović precizno poslao loptu u mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u samoj završnici susreta kada je Vinogradar postigao još tri zgoditka. Strijelci za domaću momčad bili su Filip Šćrbec, Igor Prijić, i Marko Bjelanović za konačan rezultat utakmice 4:0.

Do treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vrbovca koji su na domaćem terenu poslije preokreta savladali Trnje 2:1. Igrala se 14. minuta utakmice kada je gostujući igrač Marko Bubnjić zaradio izravni crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača. Međutim i s igračem manje gosti su došli u vodstvo u 25. minuti zahvaljujući Marku Šlogaru. U nastavku susreta Vrbovec dolazi do poravnanja u 60. minuti preko Matije Dimovića. Kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Josip Colarić šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat susreta 2:1.

Za najveće iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Dugog Sela koji su na gostovanju savladali favorizirani Krk, te im tako nanijeli prvi prvenstveni poraz. Igrala se 12. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo David Žabec. Uzbuđenja su mirovala sve do zadnje dionice susreta, prvo je u 76. minuti Krk došao do izjednačenja preko Roberta Brdara. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 84. minuti kada je Ivan Stjepanović poslao loptu u domaću mrežu za konačan rezultat utakmice 1:2.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Orijenta koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 porazili Špansko. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon pola sata igre kada su postignuta sva tri zgoditka na susretu. Dvostruki strijelac za Orijent bio je Vedran Gerc, dok je preostali pogodak na utakmici postigao Florian Fumić. S ovom pobjedom domaća je momčad zasjela na vrh tablice, dok se gosti nalaze na slabašnom 16. mjestu.

Jedina podjela bodova viđena je u Maksimiru gdje su istoimeni domaćin i Kurilovec u zanimljivoj utakmici odigrali bez pobjednika 2:2. Domaća je momčad došla u vodstvo u 25. minuti preko Stjepana Krznara koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Samo pet minuta kasnije gosti su stigli do izjednačenja zahvaljujući Mateju Kelavi. Na početku drugog dijela Nikola Brajko doveo je Kurilovec u vodstvo, ali samo tri minute kasnije konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Matko Budan.

Nevjerojatne scene dolaze nam iz Zagreba gdje su istoimeni domaćin i Jadran iz Poreča trebali odigrati prvenstvenu utakmicu. Naime utakmica nije odigrana jer domaćin nije imao liječnika na klupi. Utakmica će se registrirati kao pobjeda Jadrana 3:0 bez borbe.

Do druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagoreca iz Krapine koji su na domaćem terenu s 2:1 porazili Ponikve. Igrala se 26. minuta kada je goste u vodstvo doveo Krunoslav Ćukelj. Samo šest minuta kasnije domaća momčad stiže do poravnanja preko Matije Majcenića. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 83. minuti kada pogodak vrijedan sva tri boda postiže Matija Smrekar.