Southampton preko jedanaesteraca izborio prolaz u četvrto kolo Carabao kupa

Marjan Kreševac • utorak, 02.10.2018.

U sklopu trećeg kola Carabao kupa Everton je na svom Goodisonu ugostio Svece iz Southamptona. Domaći su bili u zaostatku od kraja prvog dijela, uspjeli se vratiti, ali lutrija jedanaesteraca gurnula je Southampton u četvrto kolo kupa ukupnim rezultatom 4:3...

Večeras je na Goodisonu odigran susret trećeg kola Carabao kupa između Evertona i Southamptona. Oba suparnika ne briljiraju u engleskom prvenstvu i s obzirom na trenutačnu formu očekuje ih dugotrajna i mukotrpna borba za opstanak među elitom. Upravo iz tog razloga ovaj kup ogled i jednima i drugima je bio prilika da se barem malo iskupe pred navijačima.

Tu priliku ozbiljnije su shvatili gosti koji su puno bolje otvorili susret, do treće minute imali su dva udarca iz kuta i dominirali u posjedu. Kao posljedica toga rodila se i prva prilika na susretu, Ings je u petoj minuti pokušao kapitalizirati jednu loptu iza leđa Evertonove obrane, ali Stekelenburg nogama zaustavlja njegov pokušaj.

Uspavani domaćini shvatili su da ovakav pristup ne miriše na dobro i zaigrali su puno odlučnije i agresivnije. Prvu priliku stvorili su u 21. minuti kada je Bernard solidno pucao, ali Gunn je otklonio prijetnju po svoja vrata odbivši njegov pokušaj u korner. Kako je vrijeme prolazilo tako je i pritisak domaćina rastao, najbliži pogotku bio je Ademola Lookman u 30. minuti, no njegov udarac ljevicom prozujao je kraj vratnice.

Domaći navijači nadali su se da s obzirom na situaciju na terenu njihovi ljubimci mogu otiči na odmor s barem jednim pogotkom na svom kontu, ali dogodilo se upravo suprotno, Redmond je u 43. minuti u kaznenom prostoru pronašao Dannyja Ingsa koji kirurški precizno pogađa donji kut Stekelenburgovih vratiju i baca u očaj domaće tifoze.

Drugi dio susreta donio je puno truda i želje Evertonovih nogometaša da dođu do barem jednog pogotka i na taj kroz lutriju jedanaesteraca izbore prolazak u novi krug. Sijevalo je sa svih strana prema vratima Southamptona no vratar Gunn bio je na visokom nivou i u nekoliko navrata sjajnim reakcijama spasio svoju momčad. U 58. minuti sjajno je zaustavio poluvolej Lookmana, a nešto kasnije i dalekometni pokušaj Niassea.

No, bez obzira koliko Gunn bio raspoložen ipak nije bio svemoguć, u 86. minuti i ona je morao potpisati kapitulaciju. Niasse je pronašao Walcotta uz desni rub kaznenog prostora. Udarac je bio previše točan i jak da bi Gunn imao i promil šanse da ga ukroti. Walcott je zabio za izjednačenje i opravdao povjerenje svog trenera koji ga je samo sedam minuta ranije uveo s klupe za pričuvne igrače.

Budući u 90 minuta nije bilo pobjednika o prolasku dalje odlučivali su kazneni udarci. Tu se još jednom iskazao Gunn koji je zaustavio posljednji Walcottov pokušaj i omogućio Cédricu da pogotkom odvede Svece u sljedeću rundu natjecanja gdje ih očekuje ogled s još jednim prvoligašem, Leicester Cityjem.