Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, 07.10.2018, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8545
Osijek

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.10.2018.

Deset godina Osječani su čekali na pobjedu na Poljudu i napokon su je dočekali. U derbiju desetog kola slavili su protiv Hajduka i drugi put ove sezona odnijeli su pobjedu protiv Splićana...

Posljednja utakmica Hajduka prije početka one suspenzije koja će zatvoriti Poljud na četiri susreta, donijela je razočaranje za navijače domaćina. Dosta loš nastup Splićana koji su napravili dvije velike pogreške, Osijek ih je iskoristio i odnio sva tri boda slaveći 2:0.

Očekivao se bolji i borbeniji Hajduk, ali bilo je to blijedo izdanje, prepuno pogrešnih dodavanja i odluka, a Osijek se postavio čvrsto i strpljivo čekao na svoje prilike koje su u konačnici i došle. S ova tri boda Osijek je napredovao do drugog mjesta na ljestvici gdje je stigao odmah iza Dinama.

U prvom dijelu prvi su zaprijetili Osječani kada je Marić lijepo pronašao Kamenara u 16 metara, ali njegov udarac nije bio dobar. Nije bilo u narednim minutama nekih posebnih prilika na obje strane, a sredinom prvog dijela domaćin je oštećen za kazneni udarac. Caktaš je pucao, Pušić uklizao u blok i rukom odbio loptu koja je išla prema golu.

Slika 1 od 1.

U 36. minuti Osijek je stigao do vodstva. Hajradinović je odličnim dugačkim dodavanjem izbacio Gabrijela Bobana koji koristi seriju pogrešaka domaćina. Prvo je lakoćom pobjegao Vučuru koji ga nije mogao uhvatiti, zatim je Posavec istrčao na 20 metara u pokušaju da glavom odbije loptu, no Boban ga je nadmudrio, gurnuo loptu pokraj njega i kada je ušao u kazneni prostor poslao je loptu od grede u mrežu.

U drugi dio Hajduk je ušao sa Saidom i Jradijem što se pokazalo kao bolji izbor. Bio je Hajduk tu opasniji, posebno preko Saida koji je imao nekoliko opasnih situacija, no nije svladao Malenicu. Nije ga svladao niti Caktaš koji je u 56. minuti bio u odličnoj situaciji, ali vratar Osječana odlično mu je ušao u udarac.

U 60. minuti Osijek bježi na 2:0. Pušić je sjajno pronašao Bobana, Juranović je zakasnio s izlaskom iz zaleđa i Boban se sjurio prema kaznenom prostoru, tamo pronašao Mirka Marića, a on po drugi put šalje Posavca po loptu u mrežu.

Drugi pogodak pogubno je djelovao po domaćina koji je ponovno pao i do kraja susreta nije uspio doći do smanjenja zaostatka, a kamoli hvatanja priključka. Osijek na kraju dolazi do pobjede i skače na drugo mjesto, a Hajduk ostaje tek sedmi uz ulazak u vrlo teško razdoblje.