Čepin slavio u Vinkovcima, Bedem pao na posljednje mjesto

Ivan Šola • ponedjeljak, 08.10.2018.

Odigrano je osmo kolo 3.HNL Istok koje je bilo izrazito domaćinsko, od osam utakmica samo su u njih dvije gosti odnijeli pobjedu. Najveću pozornost privukao je derbi u Vinkovcima gdje su nogometaši Čepina poslije preokreta savladali Cibaliju. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti novi kiks Marsonije na gostovanju u Belišću, dok su nogometaši Mladosti iz Ždralova upisali drugu uzastopnu domaću pobjedu savladavši Slavoniju. Nogometaši Bedema poraženi su u Oriovcu, te su tako ostali i šestu utakmicu zaredom bez pobjede, pa samim time zauzimaju posljednje mjesto u prvenstvu.

Ljepotica kola odigrana je u Oriovcu gdje su nogometaši Oriolika na domaćem terenu zasluženo porazili Bedem 3:2. Igrala se 17. minuta utakmice kada je Antun Vuksanović doveo goste u vodstvo. Domaćini se vraćaju na isteku pola sata igre kada je Patrik Majić poravnao rezultat na 1:1, a samo šest minuta kasnije Goran Jurić iz kaznenog udarca dovodi Oriolik u vodstvo 2:1. Ipak do kraja poluvremena gosti se zahvaljujući Goranu Borku vraćaju u rezultatski egal. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 51. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Josip Majstorić za konačan rezultat 3:2.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Vihora iz Jelisavca koji su na gostovanju u Jurjevcu porazili domaći Zrinski 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 84. minuti utakmice kada je pobjedonosni pogodak za goste postigao Slobodan Stranatić.

Do druge uzastopne, a ukupno treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su na domaćem terenu porazili Slavoniju 3:1. Domaća je momčad došla u vodstvo već u četvrtoj minuti kada je Luka Šiprak neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Desetak minuta kasnije Slavonija je imala veliku priliku za izjednačenje, ali je Mario Majstorović promašio kazneni udarac. Ipak do kraja poluvremena Matej Peharda šalje loptu u domaću mrežu za 1:1. Igrala se 55. minuta utakmice kada je glavni sudac Matteo Bednjanec dosudio kazneni udarac za Mladost, a siguran realizator za 2:1 bio je Mile Sučić. Pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti kada je svoj drugi pogodak na utakmici zabio Mile Sučić za konačan rezultat 3:1.

Lakše od očekivanog nogometaši Vukovara na domaćem terenu savladali su Koprivnicu 3:0 i tako upisali treću prvenstvenu pobjedu. Igrala se 20. minuta utakmice kada je Miroslav Prkić doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u drugom dijelu kada su domaćini slomili goste u pet minuta. Prvo je u 53. minuti Deni Stojanac udvostručio vodstvo Vukovara, da bi konačan rezultat 3:0 postavio Dino Brajković u 58. minuti utakmice.

Mini derbi kola odigran je u Belišću gdje su istoimeni domaćini savladali Marsoniju i tako produžili krizu jednog od glavnih favorita za osvajanje naslova. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon pola sata igre kada su domaćini vodili s visokih 3:0. Mrežu gostujućeg vratara Ajdina Memovića redom su tresli Filip Radovanović, Zoran Ratković i Domagoj Damjanović. U nastavku susreta gosti su uspjeli samo uljepšati rezultat, igrala se 65. minuta kada je Nenad Erić postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Najefikasniji u ovome kolu bili su nogometaši Slavije iz Pleternice koji su na domaćem terenu s uvjerljivih 4:1 porazili Croatiju iz Đakova. Igrala se 20. minuta kada je Josip Solić doveo domaćine u vodstvo, a samo sedam minuta kasnije gosti su preko Tomasa Grgačevića poravnali rezultat na 1:1. U 42. minuti glavni sudac utakmice Ivan Slunjski dosudio je kazneni udarac za Slaviju, a siguran realizator za 2:1 bio je Mario Abramović. Odmah na početku drugog dijela Marko Šubara koristi neopreznost gostujuće obrane i šalje loptu u mrežu za 3:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 80. minuti kada svojim drugim zgoditkom Josip Solić postavlja konačan rezultat utakmice 4:1.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Sloge koji su na domaćem terenu porazili Bjelovar 2:0. Mreže su mirovale sve do 40. minute kada je Zdravko Gospočić doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 77. minuti kada je gostujući igrač Patrik Šantalab nespretno reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za konačnih 2:0.

Derbi kola odigran je u Vinkovcima gdje su nogometaši Čepina iznenadili Cibaliju savladavši ih 2:1. Igrala se 25. minuta utakmice kada je Andrej Kerić doveo domaćine u vodstvo. Samo osam minuta kasnije gosti su izjednačili zahvaljujući Ivanu Geli. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 63. minuti kada je glavni sudac Marijo Petrović dosudio kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 1:2 bio je Luka Agatić.