Donna Vekić upisala težak poraz na startu turnira u Linzu

Mihaela Bradovski • utorak, 09.10.2018.

Nakon azijske turneje Donna Vekić vratila se u Europu gdje je odigrala prvi meč dosta loše i upisala visok poraz od Mađarice Timee Babos...

Iako se Timea Babos činila kao dobar ždrijeb na startu turnira u Linzu s obzirom na lošu formu koju Mađarica pokazuje posljednjih mjeseci, Donna Vekić upisala je visok poraz.

Babos je neočekivano lako slavila s dva puta po 6:1 za tek nešto više od sat vremena igre. Vekić je malo toga polazilo za rukom, ubačaj prvog servisa bio je ispod 50 posto, nije iskoristila nijednu od svojih devet break lopti i iako je osvojila više poena na reternu nego Babos, nije došla do pobjede.

Vekić je osvojila prvi gem u meču i nakon toga ušla u crni niz. Narednih čak 11 gemova osvojila je Mađarica i pobjegla na 6:1, 5:0.

U drugom setu kod 2:0 Vekić je propustila čak osam break lopti, a nakon što nije iskoristila priliku za povratak u set, igra joj se potpuno raspala. Do kraja meča Babos je mirno odradila posao i sa 6:1, 6:1 prošla je u drugo kolo turnira u Linzu.

Mađarica će u drugom kolu igrati protiv bolje iz dvoboja između Kristine Mladenović i Harriet Dart.