Orijentu pripao derbi kola, Opatija pobjednički prošla Pešćenicu

Ivan Šola • srijeda, 10.10.2018.

Preko tjedna odigrano je devet kolo 3.HNL Zapad u kojem su vodeći dvojac Vinogradar i Trnje upisali nove lagane domaće pobjede. Derbi kola na Krimeji pripao je Orijentu, dok je Opatija iznenađujuće slavila u Pešćenici. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede Dugog Sela i Jadrana iz Poreča, dok su nogometaši Zagreba došli do prvog boda remiziravši sa Španskom.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Opatije koji su na teškom gostovanju u Pešćenici s minimalnih 1:0 porazili domaći HAŠK, te im tako nanijeli prvi domaći poraz. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 61. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Aleksandar Šolić.

Najefikasnija utakmica u kolu odigrana je u Mladini gdje je Vinogradar kao domaćin zasluženo porazio Novigrad 4:2. Junak utakmice bio je domaći napadač Igor Prijić koji je postigao tri zgoditka za Vinogradar. Gosti su u prvom dijelu dobro parirali domaćinu, te su Gabrijel Pasulji i Dino Dukađin držali rezultat u neizvjesnosti. Pitanje pobjednika odlučeno je na samom kraju susreta kada je konačan rezultat 4:2 postavio Toni Kurečki. U samoj završnici susreta glavni sudac Ivan Boček Podgorski pokazao je čak tri crvena kartona, kod domaćina Marko Bjelanović, a kod gostiju igru su napustili Dino Radetić i Dino Dukađin.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Vrbovcu gdje su istoimeni domaćin i Dubrava miroljubljivo podijelili bodove. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, pa je samim time podjela bodova realan ishod između ova suparnika. Igrala se 26. minuta utakmice kada je Josip Slišković doveo domaćine u vodstvo. Dubrava je do izjednačenje došla u 53. minuti zahvaljujući Anti Kovačeviću. Do kraja susreta mreže se više nisu tresle, pa je susret završio rezultatom 1:1.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se nogometaši Krka koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 ispratili Jarun. Junak utakmice bio je domaći napadač, i najbolji strijelac lige Robert Brdar koji je postigao sva tri zgoditka na susretu.

Derbi kola odigran je u Rijeci gdje je Orijent na Krimeji pred domaćim gledateljima s minimalnih 1:0 porazio Trnje. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Vedran Gerc u 12. minuti utakmice. U nastavku susreta gosti su bili puno bolja momčad na terenu, ali najzaslužniji što su domaćini upisali novu pobjedu bio je vratar Giuliano Popović koji je u par navrata spasio siguran pogodak.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dugog Sela koji su na gostovanju u Maksimiru savladali istoimenog domaćina s minimalnih 1:0. Igrala se 47. minuta utakmice kada je Mario Pekčec iskoristio neopreznost domaće obrane, te poslao loptu u mrežu za konačan rezultat 0:1.

Nakon osam uzastopnih poraza nogometaši Zagreba došli su do pozitivnog rezultata odigravši na domaćem terenu protiv Španskog utakmicu bez pobjednika. Domaćini su u vodstvo stigli u 29. minuti kada je Dario Josipović neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Gosti se vraćaju odmah na početku drugog dijela, Josip Štignjedec iskoristio je pogrešku u domaćoj obrani za 1:1. Do kraja susreta gosti su mogli do sva tri boda, ali nisu iskoristili svoje prilike, pa je samim time na kraju rezultat ostao 1:1.

Ljepotica kola odigrana je u Ponikvama gdje su Ponikve i Kurilovec u vrlo zanimljivoj utakmici podijelili bodove. Gosti su u vodstvo stigli već u devetoj minuti kada je Nikola Brajko neobranjivo zatresao domaću mrežu za 0:1. Igrala se 65. minuta utakmice kada su domaćini izjednačili zahvaljujući Danijelu Kahlini. Samo deset minuta kasnije gosti su došli u novo vodstvo preko Luke Sedlačeka. Konačan rezultat 2:2 postavio je Josip Gusković u posljednjim sekundama susreta.

Do treće uzastopne pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Poreča koji su na gostovanju u Krapini bili bolji od domaćeg Zagoreca. Gosti su u vodstvo došli u 23. minuti zahvaljujući Matku Videkiću. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju utakmice kada je konačan rezultat 0:2 postavio Emanuel Valenta.