Crnica se četiri puta vratila iz zaostatka, Novo Vrijeme bolje od Futsal Dinama, Alumnusu nova pobjeda

Petar Jenjić • subota, 13.10.2018.

Odigrane su tri vrlo zanimljive utakmice u drugom kolu 1. HMNL. Crnica je protiv Vrgorca četiri puta bila u zaostatku, ali je ipak uspjela osvojiti bod, dok su do novih pobjeda stigli Novo Vrijeme i Alumnus...

U Makarskoj je do druge pobjede sezone stiglo Novo Vrijeme Apfel koje je s 4:1 bilo bolje od Futsal Dinama. Zagrebačka momčad nakon dva kola tako ima jedan bod.

Večerašnji susret već je bio riješen u prvom poluvremenu koje je domaćin dobio s 3:0, dva je puta poentirao Saša Babić, a jednom Lucas Vinicius. U nastavku susreta Babić je stigao i do hat-tricka, a počasni pogodak zagrebačke momčadi postigao je Vito Gagulić.

Vrlo zanimljivo bilo je u Šibeniku gdje je Crnica izvukla bod protiv Vrgorca koji je vodio čak četiri puta na susretu. Obje momčadi tako su osvojile svoje prve bodove u sezoni.

U vodstvo su u 13. minuti stigli gosti preko Duška Martinca, ali na drugoj strani uzvraća Saša Subotić i donosi poravnanje. Do kraja poluvremena obje su momčadi još jednom poentirale, za Crnicu se ponovno u strijelce upisao Subotić, dok je kod gostiju precizan bio Ante Kraljević.

Na početku nastavka vodstvo Vrgorcu vratio je Luka Suton, ali nakon točno pola sata igre Šibenčani ponovno dolaze do izjednačenja, precizan je bio Niko Škugor. Već minutu kasnije gosti koriste pogrešku u domaćoj obrani i pogotkom Martinca četvrti put dolaze do vodstva. Igrala je Crnica samu završnicu s golmanom/igračem, a trud se isplatio 30 sekundi prije kraja kada je pogodio Josip Vukičević.

Na stopostotnom učinku ostao je Alumnus koji je preokrenuo protiv Osijek Kelmea te stigao do pobjede od 4:3. Nakon prvog poluvremena Osječani su vodili 2:0 pogocima Dine Bartolucija i Gorana Dakića, ali u nastavku je uslijedio preokret.

Do 31. minute Alumnus je postigao tri gola, a u strijelce su se upisali Dario Šestić, Ante Matan i Ivan Jurišić. Osijek je pet minuta kasnije stigao do izjednačenja preko Josipa Šalaja, međutim, pobjedu domaćinu donio je Filip Ukalović.