Šibenik pobjedom preuzeo vodstvo, novi kiks Varaždina

Jan Šneler • subota, 13.10.2018.

U osmom kolu Druge HNL, Šibenik je pobjedom protiv Lučkog došao do prve pozicije na tablici dok je nekoć vodeći Varaždin upisao drugi poraz zaredom...

Iako su još uvijek jedni od najvećih favorita za promociju u HT Prvu ligu, nogometaši Varaždina drugim porazom zaredom i trećim u posljednja četiri nastupa prepustili su vrh tablice Šibeniku. Od ostalih rezultata valja izdvojiti rutinsku pobjedu Hajduka II na gostovanju u Čakovcu te važnu pobjedu Dugopolja kod Hrvatskog dragovoljca u donjem dijelu tablice.

Trenutno vodeća momčad lige slavila je protiv Lučkog s 3:0. Šibenik je u vodstvo doveo Josip Maleš pogotkom u 26. minuti. Bolju igru domaći su zaključili ranim pritiskom u nastavku susreta. Već nakon početka drugog dijela, pritisak se isplatio Šibeniku jer je Prince Obeng Ampem s dva pogotka u razmaku od par minuta potvrdio slavlje domaćih.

Istovremeno, težak, ali potpuno zasluženi poraz doživio je Varaždin kod Osijeka II. Gosti nisu bili na razini zadatka, dosta slabo je to izgledalo s obzirom na to kakav je renome momčadi. U 36. minuti Josip Špoljarić dovodi domaće u vodstvo, dok u 62. minuti Marin Pilj golom potvrđuje bolju igru Osijeka II. Konačnih 3:0 postavio je Boško Šutalo pogotkom na samom kraju utakmice.

U Čakovcu se Hajduk II prošetao protiv Međimurja iako se očekivao puno veći otpor domaćih. Već nakon dvadesetak minuta gosti iz Splita imali su veliku prednost i povratka nije bilo. Ivan Delić je s dva pogotka u prvih 17 minuta načeo mrežu Međimurja, da bi Tonio Teklić potvrdio pobjedu u 23. minuti. U nastavku susreta, Dario Špikić novim pogotkom potopio je domaći sastav za koji je Marko Trojak postigao počasni pogodak na samom kraju susreta.

Dodajmo još kako je Dugopolje ostvarilo važnu pobjedu na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca (1:2) te se izbavilo iz zone za ispadanje. U zoni za ispadanje ostaje Solin (13. mjesto) koji je današnjom dobrom partijom izborio remi protiv Dinama II. Uz malo više sreće i koncentracije u posljednjim minutama, Solin je mogao doći do punog plijena.