Dubrava srušila Krk, debakl Zagreba u Dugom Selu

Ivan Šola • ponedjeljak, 15.10.2018.

Odigrano je deseto kolo 3.HNL Zapad koje je bilo izrazito efikasno, a vrijedi istaknuti kako vodeća trojka na tablici nije uspjela doći do pobjeda. U derbiju kola nogometaši Dubrave porazili su Krk, dok je Orijent teško poražen na gostovanju u Jarunu. Velike gostujuće pobjede ostvarili su Jadran, Vrbovec i Zagorec, dok je jedina podjela bodova viđena na Pešćenici gdje je HAŠK zaustavio Vinogradara. U ovome kolu odigrana su još dva kvartovska derbija koja su pripala Španskom i Trnju.

Nogometaši Jadrana iz Poreča u odličnoj su formi što dokazuje i četvrta uzastopna pobjeda, u ovome kolu iznenađujuće lagano savladali su Opatiju na Kantridi 4:1. Gosti su došli u vodstvo u 22. minuti kada je Emanuel Valenta sigurno realizirao kazneni udarac. Do kraja poluvremena Opatija je izjednačila također iz kaznenog udarca preko Antona Baltazara. U nastavku susreta Emanuel Valenta postiže još dva zgoditka, te tako rješava pitanje pobjednika. Konačan rezultat 1:4 postavio je Loren Maružin u 87. minuti.

Derbi začelja odigran je u Kurilovcu gdje je istoimeni domaćin doživio minimalan poraz od gostiju iz Krapine. U vrlo borbenom susretu mreže su mirovale sve do 85. minute kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Matija Smrekar za veliko slavlje Zagoreca.

Kvartovski derbi pripao je nogometašima Španskog koji su na domaćem terenu zasluženo porazili Ponikve 3:1. Igrala se 25. minuta utakmice kada je Moreno Koletić doveo domaćine u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Josip Šitgnjedec iz kaznenog udarca udvostručio je prednost na dva gola razlike. Pitanje pobjednika riješeno je u 72. minuti kada je Josip Ištuk neobranjivo poslao loptu u mrežu za 3:0. Konačan rezultat utakmice 3:1 postavio je Josip Gusković iz kaznenog udarca.

Za najuvjerljiviju pobjedu u kolu pobrinuli su se nogometaši Dugog Sela koji su pred svojim gledateljima s visokih 6:1 porazili posljednjeplasirani Zagreb. Mreže su mirovale do 13. minute kada je Mijo Čerdić Batarilo zatresao mrežu Zagreba za 1:0. Gosti sedam minuta kasnije dolaze do izjednačenja preko Lea Matijevića. Nakon toga su domaćini zaigrali puno bolje, te su do kraja susreta postigli čak pet golova. Dvostruki strijelci u slavlju Dugog Sela bili su Emanuel Benković i Karlo Darojković, dok se u listu strijelaca upisao još Dino Ivančević.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Trnja koji su na domaćem terenu u kvartovskom derbiju porazili Maksimir 5:1. Gosti su odolijevali sve do 57. minute kada je Marko Bubnjić doveo domaćine u zasluženo vodstvo. Samo desetak minuta kasnije Trnje je udvostručilo prednost preko Marka Šlogara. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 74. minuti kada je Matej Jazvić povisio prednost na 3:0. Do kraja utakmice dvostruki strijelac za Trnje bio je Admir Mislimi, dok je jedini zgoditak za Maksimir postigao Petar Bračević.

Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Jaruna koja je na domaćem terenu s visokih 3:0 iznenadila Orijent. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon pola sata igre kada su domaćini postigli sva tri zgoditka. Gostujuću mrežu redom su tresli Dario Sudec, Matej Puntarić i Kristijan Brčić. U nastavku susreta gosti su imali nekoliko prigoda da smanje rezultat, ali se mreže više nisu tresle.

Derbi kola odigran je u Dubravi gdje su gledatelji mogli vidjeti čak osam pogodaka u pobijedi Dubrave nad Krkom 5:3. Domaćini su u vodstvo došli već u devetoj minuti kada je Borna Marton iskoristio kiks gostujuće obrane i zatresao mrežu za 1:0. Do kraja poluvremena Dubrava je zahvaljujući dvostrukom strijelcu Marinu Mudražiji imala velikih 3:0. Gosti su u 50. minuti preko Karla Josipovića smanjili na 3:1, da bi već u sljedećem napadu Amir Kahrimanović vratio prednost Dubrave na tri gola razlike. Zatim je uslijedilo razdoblje u kojem su gosti zaigrali puno bolje, te su preko Edija Kurolta i Josipovića smanjili rezultat na 4:3. Pitanje pobjednika riješeno je u 79. minuti kada je konačan rezultat 5:3 postavio Filip Hodak.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vrbovca koji su na gostovanju kod najvećeg razočarenja prvenstva Novigrada slavili 2:0. Gosti su u vodstvo došli već u 16. minuti kada je Josip Slišković sigurno realizirao kazneni udarac. Četiri minute nakon prvog gola stigao je drugi, neopreznost u domaćoj obrani iskoristio je Antonio Boroša za 0:2. Do kraja susreta domaća je momčad pokušavala doći do počasnog zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Jedina podjela bodova u kolu viđena je na Pešćenici gdje je domaći HAŠK u vrlo zanimljivoj utakmici uspio ostati neporažen protiv Vinogradara. Igrala se 29. minuta utakmice kada je Igor Prijić doveo gostujući sastav u vodstvo. Do velikog boda domaćini su stigli u 75. minuti kada je konačan rezultat utakmice 1:1 postavio Bruno Karoglan.